Jurkatammelt Itaalia esiliigas hooaja punktirekord, Erkmaa ja Napoli alistasid liidri

-Mikk Jurkatamm | Foto: Basket Ravenna Piero Manetti Facebook

Itaalia esiliigas (Serie A2) peeti nädala keskel 22. vooru kohtumised, milles eestlaste koduklubid kogusid kolm võidupunkti. Kui Gir.EST alagrupi liider Ravenna Orasi sai kerge võidu punase laterna Roseto üle, siis Forli ning Napoli pidid tõsisemalt vaeva nägema, neist Hugo Erkmaa leivaisa suutis kodus alistada Gir.OVEST alagrupi liidri Torino.

Heas hoos olevale Ravennal (17-4) ei tekkinud võõrsil alagrupi viimase Roseto (6-15) vastu erilisi raskusi. Poolajaks 46:33 juhtima asunud Ravenna võitis kõik neli veerandaega ning kindlustas 88:66 (24:14, 22:19, 26:21, 16:12) lõpunumbritega alagrupi liidripositsiooni. Kahe meeskonna soorituste võrdluses avaldus suurim erinevus kahepunktivisetes, milles külalised olid peajagu üle (63% vs 31%).

Mikk Jurkatamm kogus hoolimata rabedast mängu algusest, kus kaotas kolmel järjestikusel rünnakul palli, hooaja kõrgeimad 13 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 2/4, vabavisked 5/7). Vigadega pingile langenud mängumehe kontosse jäid 16 minutiga ka 2 lauapalli ning üks vaheltlõige. Kaspar Treieri roll jäi sel korral väiksemaks ning seetõttu katkes ka seitsmemänguline 10+ punktiseeria. Ligi kahemeetrine ääremängija viskas 15 minutiga 5 silma (kahesed 1/2, kolmesed 1/2, vabavisked 0/2), noppis 4 lauapalli, andis ühe korvisöödu, sooritas 2 vaheltlõiget, kaotas kahel korral palli ning tegi sama arvu isiklikke vigu. Ravenna harjumuspärased punktiliidrid Charles Thomas ja Giddy Potts tõid vastavalt 23 ning 19 silma. Roseto parimana viskas Yancarlos Rodriguez 16 punkti.

Gir.Est alagrupi teine Forli (15-6) võttis korraliku avapoolaja toel 71:65 (19:12, 24:17, 17:17, 11:19) võidu Montegranaro (9-12) üle. Forli liidriteks tõusid Jacopo Giachetti 14 ja Erik Rush 13 silmaga, Kaspar Kitsing jäi taas platsi kõrvale. Vastaste resultatiivseimateks kerkisid Davide Bonachini ning Aaron Thomas 15 punktiga.

Ravenna (18-4) ja Forli (16-6) on kindlalt alagrupi kaks esimest, 13 võiduga järgnevad Verona ja Udine.

Gir.OVEST alagrupis teenis Hugo Erkmaa koduklubi Napoli (10-11) hooaja ühe magusaima võidu, alistades kodus alagrupi liidri Torino (15-6) 64:57 (15:12, 20:19, 10:11, 19:15). Väljakuperemehed hoidsid mängu juhtohje enda käes praktiliselt 40 minutit, lastes vaid korraks neljanda veerandaja alguses külalised juhtima (45:48). Seejärel sooritas Napoli 7:0 vahespurdi, millest piisas, et mäng võidusadamasse tuua. Kodumeeskond sai eriti hästi hakkama Torino ühe liidri Derrick Marksi (viimases neljas mängus keskmiselt 19,8 punkti) pidurdamisega, kellel lasti visata vaid 5 punkti (visked väljakult 1/12).

Hugo Erkmaa sekkus mängu episoodiliselt ning kogus 10 minutiga 3 punkti (kolmesed 1/2), ühe lauapalli, 2 korvisöötu ning ühe isikliku vea. Terrence Roderick visaks üleplatsimehena 17 silma. Torino ridades ei suutnud keegi ületada 10 punkti piiri – Ousmane Diop, Kruize Pinkins ja Mirza Alibegovic tõid võrdselt 9 punkti.

Napoli (11-11) võrdsustas võitude ja kaotuste saldo ning jagab koos Scafatiga alagrupis 9. kohta. Järgmine voor peetakse juba sel pühapäeval, 09. veebruaril.