Taaskord üleplatsimeheks kerkinud Kyle Vinales: Eesti-Läti korvpalliliigas on mängutempo kõrgem kui VTB-s

-Kyle Vinales | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas ja VTB Ühisliigas võidult võidule sammuv BC Kalev/Cramo võitis eile Rapla Avis Utilitas meeskonda näiliselt veenva seisuga 92:68. Kui arvestada mõlema liiga mänge, oli BC Kalev/Cramo jaoks tegemist kaheksanda järjestikuse võiduga. Enda ja klubi tegemistest pajatas paari sõnaga Korvpall24.ee portaalile Kyle Vinales, kes kerkis nii Rapla vastu kui ka neli päeva tagasi peetud võidumängus Peterburi Zeniidiga üleplatsimeheks vastavalt 23 ja 29 visatud silmaga.

Resultatiivset mängu näitas Vinales Rapla vastu just esimesel poolajal, mille käigus Kalev ka suuresti mängusaatuse otsustas. Poolajapausile mindi 53:33 seisul ja kalevlaste tagamees, kes mängib numbri all 0, oli selleks ajaks visanud juba 17 punkti. ”Ei olnud üldse lihtne mäng. Mina viskasin mõned visked sisse, meeskonnakaaslased tõid vajalikke korve ja nii on lihtsam mängida, kui visked kukuvad. Me harjutame 1-2 korda päevas, et visked tabaksid ja täna see meil õnnestus,” võttis Vinales ise esimese poolaja kokku.

”Ei ole ennast raske motiveerida. Esimeses mängus, mille ma Kalevi särgis pidasin, kaotasime me meeskonnale, kellele poleks pidanud kaotama (5. oktoobril Jurmala-Kalev 68:56 – toim.). Tahame näidata igas mängus, et oleme parim meeskond ja see mind motiveeribki,” vastas 27-aastane ameeriklane küsimusele, kas on ennast Eesti-Läti korvpalliliiga mängudeks raske häälestada ja püsida motiveeritud. ”Teadsime, et nad (Rapla) tulevad meie vastu isuga mängima ja pingutavad kõvasti. Seda näitas ka esimene veerandaeg, mis oli nende poolt väga hästi mängitud,” viitas tagamees suures jaos võrdselt kulgenud esimesele veerandile.

”Eesti ja Läti meeskondadega mängides on mängutempo isegi veidi kõrgem kui VTB-s,” tõi Vinales välja veidi üllatava fakti ja lisas: ”selles liigas (Eesti-Läti korvpalliliigas) on palju noori mängijaid, kes tahavad meeletult joosta. VTB-s on mängutempo ehk veidi aeglasem, kuna mäng on üles ehitatud rohketele liikumistele ja on veidi taktikalisem.” Rapla Avis Utilitast ja Peterburi Zeniiti võrdles täpse käega tagamees nõnda: ”Zeniit on suur klubi, mis mängib Euroliigat. Mängijate personaalsed oskused ja kogemused on tohutud. Nad on harjunud mängima nädalast nädalasse Euroliigat ja VTB-d, mille tase on hoopis teine,” kuid lisas kohe juurde: ”aga me peame olema täielikult keskendunud ka Éesti-Läti liigas, et hästi mängida ja seda me täna (eile – toim.) ka tegime.

Veidi vähem kui kahe nädala pärast algava koondiseakna sisustamiseks oli tal üks kindel plaan, mida teha ajal, kui pooled meeskonnakaaslased Kalev/Cramost tõmbavad selga Eesti korvpallikoondise vormi: ”Üritan võimalikult palju puhata. Paljudel mängijatel, kaasaarvatud mul, on probleemid pisivigastustega, nii et anname võimalikult palju kehale puhkust. Loomulikult hoian ennast vormis, teen üldkehalisi harjutusi ja käin viskamas, aga üle ei pinguta ja proovin hinge tõmmata nii palju kui võimalik.”