Poluski ja Meeritsa kaksikduublid olid teise liiga liidrile Keilale liiast

-Mario Polusk | Foto: Siim Semiskar

Sel nädalal Saku II liigas peetud kuues kohtumises said võidurõõmu tunda Tartu Kalevi Palliklubi, Alutaguse KK, Võrumaa, Terminal Oil ja Rae Koss Hansaviimistlus/Estanc. Suurima üllatusena sai hooaja teise kaotuse Keila Korvpallikool, kes jäi võõrsil kindlalt alla BC Eesti Maavara/Baltic Agro-le.

Alutaguse KK – KK Viimsi 84:68 (23:23, 17:20, 24:16, 20:9)

Lähikonkurentide heitlust alustas kindlamini Viimsi, kes haaras poolajaks napi, 43:40 eduseisu. Ülivõimsa teise poolajaga (44:25) võttis aga Alutaguse kindla, 16-punktise võidu. Neljandal kohal jätkava kodumeeskonna viis võidule seitse kaugviset (7/13) tabanud Jaanus Pärnpuu, kelle kontole kanti 31 punkti, 4 lauapalli ja 4 korvisöötu. Head kolmesetäpsust näitas kogu Alutaguse meeskond – 15/29 ehk 51,7%. Kaotajate resultatiivseim oli Kevin Sünd 16 silmaga, Gregor Rikberg toetas 9 punkti ja 11 lauapalliga.

Tartu Ülikooli Korvpallikool – Terminal Oil 80:94 (21:21, 17:24, 18:26, 24:23)

Liigatabeli kolmandat positsiooni kindlustas Terminal Oil, kes võrdse avaperioodi järel mängu enda kontrolli alla sai ja Tartu üle 94:80 võidu võttis. Lauas suurelt, 38:58 alla jäänud Terminal Oil patustas tunduvalt vähem pallikaotustega (15:28). Võitjate poolelt hiilgas mitmekülgse sooritusega Jörgen Õigus, kelle arvele kanti 24 punkti, 4 lauapalli, 4 korvisöötu ja 4 vaheltlõiget. Juss Jürisaar toetas 16 punkti, 5 lauapalli ja 7 resultatiivse sööduga ning Helikar Haabma sai 13 silma ja 10 lauapalliga kirja kaksikduubli. Tartu eest tõi Aleksander Tassa 20 punkti, Kristjan Paade lisas 17 punktile ka 7 lauapalli ja 9 korvisöötu.

BC Eesti Maavara/Baltic Agro – Keila Korvpallikool 97:78 (35:21, 22:20, 21:17, 19:20)

Vooru suurim üllatus sündis reede õhtul, mil teist liigat valitsev Keila sai võõrsil Eesti Maavara käest kindla 78:97 kaotuse. Enamikus mänguelementides üle olnud ja juba esimese veerandajaga edu sisse mänginud kodumeeskonna ülekaal oli kõige veenvam kolmepunktiviskejoone tagant, kust 29st sooritusest tabati 14 (48%), Keila seevastu vaid 18st 4 (22%). Eesti Maavara eesti said kaksikduubli kirja Rauno Meerits (24 punkti, 11 lauapalli ja 6 korvisöötu) ning kaare tagant 4/4 kõmmutanud vanameister Mario Polusk (21 punkti, 11 resultatiivset söötu), Aivar Piir toetas 24 silmaga (kaugvisked 6/11). Keila parimana tõi Kristen Kasemets 17 punkti ja 11 lauapalli, Carl Erich Sooär lisas 16 ja Kevin Äkke 14 punkti. Keila (15-2) jätkab kaotusest hoolimata liiga liidrina, BC Eesti Maavara/Baltic Agro (10-7) on 12 meeskonna seas seitsmes.

Ülejäänud tulemused:

KA Tallinna Kalev – Võrumaa 67:73 (23:21, 13:17, 13:22, 18:13)
Tartu Kalevi Palliklubi – Iisaku Gümnaasium/RHKK 90:82 (28:18, 16:22, 25:25, 21:17)
Rapla Korvpallikool – Rae Koss Hansaviimistlus/Estanc 68:84 (10:14, 22:19, 22:24, 14:27)