fbpx
Close

EELVAADE | Kalev/Cramo saab Moskvas jõudu katsuda Euroliiga valitseva meistriga

-BC Kalev/Cramo. | Foto: Siim Semiskar

-BC Kalev/Cramo. | Foto: Siim Semiskar

BC Kalev/Cramot ootab viimases koondiseakna eelses mängus kohtumine Euroliiga ja VTB valitseva meistri Moskva CSKA-ga. Mäng toimub sellel neljapäeval Eesti aja järgi kell 18:30 Moskvas, Aleksander Gomelski nimelises USH CSKA spordihallis.

Meeskonnad kohtusid viimati 22. detsembril Tallinnas, kus külalised Venemaalt said äärmiselt veenva 91:50 võidu. Väga ühtlaselt mänginud CSKA poolelt oli tolle mängu resultatiivseim 13 punkti kogunud Daniel Hackett, Joel Bolomboy lisas 12 silma ning Andrei Vorontsevitš 10 punkti, 5 lauda ja 4 söötu. Kalev/Cramo poolt kogus ainsana kahekohalise punktisumma Kyle Vinales, kelle arvele jäi 14 punkti, kaugelt kaheksast kaks tabanud Kristjan Kitsing lisas 8. Erinevalt 2018. aasta lõpus Cramo ja armeeklubi vahel toimunud kohtumisest, viimasest mängust midagi positiivset meenutada pole. Küll võib aga huvitava faktina välja tuua, et just selles mängus tegid oma VTB debüüdi Michael Finke ja Sacha Killeya-Jones. Mõlemad ameeriklased on jäänud meeskonda tänase päevani ja just Finkest on olnud meeskonnale viimastes mängudes ka märgatavat abi.

CSKA-l aga vaatamata väga nimekale koosseisule pole see hooaeg ei Euroliigas ega ka VTB-s kõik väga libedalt läinud. Ühisliigas ollakse praegu 13 võidu ja 4 kaotusega teisel kohal. Esmaspäeval mängiti võõrsil Astana meeskonnaga ning kindel võit võeti tulemusega 95:72. Meeskonna parimad olid Mike James 27 punkti ja 5 korvisööduga ning Kosta Koufos 18 punkti ja 6 lauapalliga. Viimane kaotus saadi aga 6. jaanuaril, kui alistuti liiga liidrile Moskva Himkile kindlalt 80:96. Euroliigas on Dimitris Itoudise hoolealused aga hetkel 16 võidu ja 8 kaotusega neljandal tabelireal.

CSKA liidriks VTB liigas on sellel hooajal olnud Mike James, kes on kogunud keskmiselt 17,6 punkti ja 4,5 resultatiivset söötu mängust. Darrun Hilliardi keskmiseks punktisaagiks on 12,2 ning Daniel Hackettil 10 punkti kohtumise kohta. Meeskonna parim lauavõitleja on olnud Kosta Koufos 5,2 lauapalliga mängust. Meeskonna pink on väga pikk ja nimekirjas kõik kvaliteetsed ning Euroopas väga tuntud mängijad. Laias laastus on nii minutid kui punktid meeste vahel jagunud üsna ühtlaselt, nõrka lüli koosseisust vaevalt leiab.

Kalev/Cramo on hetkel turniiritabelis 7 võidu ja 9 kaotusega seitsmendal kohal. Peab tunnistama, et tabeli keskel on seis väga tihe ning kohtadel viiendast üheteistkümnendani meeskondade vahed minimaalsed. Viiendal kohal on samuti 7 võidu ja 9 kaotusega Krasnojarski Jenissei ning üheteistkümnendal tabelireal paikneb 6 võidu ja 9 kaotusega Euroliiga meeskond Peterburi Zeniit. Konkurents play-offi kohtadele saab olema ääretult pingeline ning suur rõõm on tõdeda, et Eesti esiklubi on selles võitluses igati väärikalt sees.

Meie meestel on hetkel käsil raske Venemaa turnee, mis algas suurepärase 76:75 võiduga lähikonkurendiks kujunenud Euroliigas mängiva Zeniidi üle. Paraku viimati tuli Krasnodaris vastu võtta valus 73:86 kaotus kohalikult Jenisseilt. Visketabavusega olid hädas tavapärased liidrid Vinales, Kitsing ja Janari Jõesaar, kes tabasid kolme peale kokku viskeid 32/9 (28%), sealjuures ei läbinud Kitsingu kaheksast kolmeseüritusest korvirõngast ükski.

Nimetatud kolmik koos Aigars Škelega on olnud ka meeskonna selle hooaja selgeteks liidriteks. Vinales on 17,7 punktiga mängu kohta kogu liiga paremuselt viies korvikütt, lisaks on ta kogunud mängust 3,1 lauapalli ja 4,5 resultatiivset söötu. Mitmekülgselt tegutseva Škele keskmiseks on seni 12,4 punkti, 3,6 lauapalli ja 4,1 söötu. Mängus keskmiselt üle 2 kolmese tabanud Kitsingu on kogunud 11,9 punkti ja 3,4 lauapalli kohtumise kohta. Jõesaar on aga olnud meeskonna parim lauavõitleja (6,1 lauapalli mängus) ja vaheltlõikaja (1,1 mängu kohta), lisaks visanud ka 10,4 punkti.

Meeskondlikult vaadates on CSKA liiga paremuselt teisel kohal nii kolmepunktivisete tabavuse (40,7%) kui ka mängus keskmiselt visatud punktide osas (91,1). Samuti ollakse üks liiga parimaid lauavõitlejaid (37,6 lauapalli ja 3. koht) ning visete blokeerijaid (3,4 blokki, 3. koht). Ainsa nõrkusena võib välja tuua vabavisete tabavuse (76,8% ja 10. koht). Kalev/Cramo vaatamata soliidsele tabelikohale meeskondliku statistikaga just ei hiilga, viimasel kohal ollakse näiteks nii visatud punktide kui lauapallide arvestuses. Küll aga on oldud tublid kaitses, Cramost veelgi vähem on vastastel mängu kohta punkte lubanud visata ainult esikolmiku meeskonnad (CSKA, Himki ja Lokomotiv-Kuban). Mõlemad meeskonnad paistavad silma sellega, et teevad vähe pallikaotuseid, Kalev/Cramo 11,1 mängu kohta (teine tulemus liigas) ja CSKA 10,9 (liiga parim).

Kalev/Cramo meestel mängimist takistavate vigastuste kohta hetkel teateid pole, viimases mängus Jenissei vastu olid kõik mehed nimekirja kantud ja võistlusdressides pingil. Koondisest terviseprobleemile viidates eemale jäänud Sten Sokk tegi sealjuures väga hea mängu, visates ligi 17 minuti jooksul 12 punkti, tabades kolmeseid 3/3. Sealjuures leidis tee korvi ka esimese veerandaja viimasel sekundil pea keskjoonelt tehtud vise.

Pärast neljapäevast kohtumist tuleb VTB mängudes väike paus ning uuesti peab Kalev/Cramo Venemaad avastama sõitma 29. veebruaril, kui Kaasanis mängitakse sealse Unicsiga. Märtsis aga tuleb esmalt veeta naistepäev Kasahstani pealinnas, uue nimega Nur-Sultan, kus vastaseks on sealne Astana. Seejärel on aga võimalus pidada kolm järjestikust mängu kodupubliku ees ning esmalt võõrustatakse 12. märtsil Kalevi Spordihallis Krasnodari Lokomotiv-Kuban meeskonda.

scroll to top