29 punkti visanud Kyle Vinales juhtis Kalev/Cramo taas Euroliiga klubi üle võidule!

-Kyle Vinales | Foto: Siim Semiskar

BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond kohtus pühapäeval võõrsil Peterburi Zeniidiga ja kui 21. oktoobril saadi koduplatsil 84:80 võit, siis nüüd oldi võõrsil 76:75 (20:22, 23:19, 14:21, 19:13) paremad.

Avaveerandi kalevlased napilt kaotasid, aga teise veerandaja lõpus tehti Kristjan Kitsingu ning Janari Jõesaare punktide toel 6:0 spurt, millega haarati poolajaks 43:41 eduseis. Kolmas veerandaeg sujus kodumeeskonnal paremini ja otsustavaks neljandikuks pääseti 62:57 juhtima. 1.03 enne lõppu oli Kalev/Cramo 76:69 ees ja paistis, et mäng on tehtud, aga Austin Hollins tabas kaugviske ning Andrei Zubkov realiseeris 2+1 rünnaku. Nii oli vahe minimaalne ja külalistel ka viimane rünnak ebaõnnestus. Zenit kaotas aga omakorda palli ja 0,4 sekundiga Kalev/Cramolt enam võitu röövida ei suudetud.

Visketabavuses jäi Zenit 52%-46% peale ja lauavõitlus võideti 33:29 (ründelaud 9:9). Korvisööte anti rohkem 23:16 ja pallikaotuseid kogunes Kalev/Cramol 10, Zeniidil 15.

Kyle Vinales viskas üleplatsimehena Kalev/Cramo eest 29 punkti, võttis 4 lauapalli ja andis 3 korvisöötu. Janari Jõesaar lisas 14 punkti ja 6 lauapalli, Kristjan Kitsing kogus 9, Aigars Škele 8 ja Kristjan Kangur 7 silma.

Austin Hollins oli Zeniidi parim 18 punktiga. Andrei Zubkov järgnes 12 punktiga ja 11 punkti tõi Gustavo Ayon, kes võttis veel 9 lauapalli.

Turniiritabelis hoiab Kalev/Cramo seitsme võidu ja kaheksa kaotusega 13 meeskonna seas viiendat kohta, Zenit (6-9) on üheksas. 10. veebruaril on Kalev/Cramo võõrsil vastamisi Krasnojarski Jenisseiga.