Aleksander Oliver Hindi kaksikduubel aitas Tamsalu esiliigas raske võiduni

-Aleksander Oliver Hint | Foto: Siim Semiskar

Tänases ainsas meeste Saku I liiga mängus avaldas turniiritabeli viimane, KK Hito/BC Karjamaa kodusaalis vastastele tugevat vastupanu, kuid lõpuks võitis Tamsalu Los Toros/Talctech siiski võidu tulemusega 84:76.

Esimene poolaeg jäi viiki 43:43, kuid kolmanda veerandaja lõpuks suutis Tamsalu võistkond jõuda seitsmepunktilise eduseisnuni. Kui mängida jäi 2 minutit ja 43 sekundit, jõudis KK Hito veel kõigest ühe punkti kaugusele, kuid rohkemaks neil enam jaksu polnud. Võitjad tabasid veidi parema protsendiga viskeid ning võitsid lauavõitluse 47:41. Vastastest oluliselt vähem tehti ka pallikaotusi (12 vs 21), alt aga vedas Tamsalu meeskonda vabavisete tabavus, 25st katsest läbis rõnga kõigest 13.

Võitjate poolel säras Aleksander Oliver Hint 22 punkti ja 11 lauapalliga, Rait Tammet lisas 15 silma ja 9 lauda. Kaotajatest tegi silmapaistva mängu Erik Raud, kes viskas 29 punkti, sealjuures saatis ta korvi poole teele lausa 19 kolmepunktiviset, millest tabas 7. Kaksikduublini jõudis 16 punkti ja 13 lauapalliga Veiko Simm.

Tamsalu tõusis 8 võidu ja 7 kaotusega kuuendale kohale, Hito jätkab 2 võidu ja 13 kaotusega kindlalt viimasena. Esiliiga lainel jätkame järgmise nädala neljapäeval ja reedel, kui kokku peetakse 6 kohtumist.