Valga-Valkale sai teine poolaeg saatuslikuks, Tartu hävis koduplatsil

-BC Valga-Valka/Maks&Moorits | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas toimus pühapäeval kaks mängu, milles Tartu Ülikool pidi tunnistama BK Ventspilsi kindlat paremust ja BC Valga-Valka/Maks&Moorits jäi võõrsil tasavägisemas kohtumises Läti Ülikoolile alla.

Tartu Ülikool – BK Ventspils 70:99 (19:35, 16:26, 18:21, 17:17)

Ventspils haaras kolme minutiga 16:5 eduseisu ja avaveerandi lõppedes oli vahe 16-punktiline. Adomas Drungilase korvidest jõudis Tartu kahel korral 13 punkti kaugusele, aga kindlat joont hoidnud Ventspils suurendas poolajaks edumaa 26 puntki suuruseks. Kolmanda veerandaja lõppedes oli Tartu 53:82 taga ja Robin Kivi kaugviske järgselt oli kaotusseis lõpuvile kõlades 29-punktile.

Visketabavuses jäi Ventspils 60%-38% peale. Lauavõitlus jäi 33:33 (ründelaud 15:6 Tartule). Korvisööte andis Ventspils rohkem 23:15 ja pallikaotuseid kogunes rohkem Tartul 17:13.

Wesley Lamar Washpun viskas Ventspilsi eest 20 punkti, võttis 5 lauapalli ja tegi 4 vaheltlõiget. Janis Berzinš tõi samuti 20 punkti ja võttis 12 lauapalli. Ronals Zakis lisas 19 silma, Ryan Shanahan Luther järgnes 13 punktiga ja 11 punkti ning 6 korvisöötu sai enda nimele Timothy Neocartes Shorts II.

Kregor Hermet oli Tartu parim 13 punkti ja 5 lauapalliga. Robert Valge lisas 12 punkti ja Adomas Drungilas 10 punkti ning 6 lauapalli.

Latvijas Universitate – BC Valga-Valka/Maks&Moorits 83:74 (13:17, 17:19, 25:19, 28:19)

Valga-Valka pääses kohtumist 11:2 juhtima ja kuigi võõrustajad tulid korra kolme punkti kaugusele, võitsid külalised avaveerandi 17:13. Seitse ja pool minutit hoidis Valga-Valka eduseisu, misjärel Gustavs Kampussi kaugvise aitas Läti Ülikoolil viigistada seisu 30:30 peale. Poolajaks pääsesid vastased aga 36:30 juhtima.

Kolmandat veerandaega alustas Läti Ülikool 12:2 spurdiga. Initsiatiiv oli nende käes ning Valga-Valka jäänud kuuepunktilisse kaotusseisu, kuid Rodrigo Bumeistersi kaks järjestikust kaugviset aitasid seisu 55:55 peale viigistada. Viimase neljandiku keskpaigas juhtis Läti Ülikool 67:61, aga Bumeistersi kaugviske, Emils Kruminši vabavisete ja Julii Kalinini lähiviske toel pääses Valga-Valka neli minutit enne lõppu punktiga ette. Edasi tegi kodumeeskond aga 12:2, Valga-Valkal vajalikel hetkedel visked ei tabanud ja Läti Ülikool sai raske võidu kätte.

Visketabavuses jäi Läti Ülikool 41%-37% peale. Lauavõitlus kuulus Valga-Valkale 45:41 (ründelaud 11:10 Läti Ülikoolile). Korvisööte andis Läti Ülikool rohkem 28:11 ja pallikaotuseid kogunes rohkem Valga-Valkal 12:7.

Alberts Putans viskas Läti Ülikooli parimana 18 punkti. Gustavs Kampuss lisas 13 silma ja Renars Birkans 12 punkti, 4 lauapalli ja 9 korvisöötu. 10 punkti ja 6 korvisöötu sai kirja Rendijs Feikners ja Roberts Berze tõi samuti 10 punkti.

Emils Kruminš oli Valga-Valka parim 20 punktiga. Rodrigo Bumeisters lisas 14 punkti, 10 lauapalli ja tegi 4 vaheltlõiget. Rain Raadik viskas 12 punkti ja võttis 7 lauapalli ning Vladimir Bulatovic tõi 10 silma.

Eesti-Läti korvpalliliigas peetakse järgmine mäng esmaspäeval, 3. veebruaril, mil vastamisi on Pärnu Sadam ja Rakvere Tarvas.