VIDEO | Kuusmaa koduklubi kaitses Ungari turniiril tiitlit, Veesaar oli pronksimängus resultatiivne

-Kaspar Kuusmaa | Foto: Siim Semiskar

Kaspar Kuusmaa koduklubi Rooma Stella Azzurra U16 meeskond alistas Ungaris Szekesfehervaris toimunud „Szent Istvan Basketball Cup” noorteturniiri finaalis Hiina U17 koondise 86:83 (24:28, 19:19, 21:13, 22:23).

Vahetusmängijate pingilt alustanud Kuusmaa pääses väljakule 15 minutiks, mille jooksul viskas 2 punkti (kahesed 1/3, kolmesed 0/1), võttis sama palju lauapalle, andis ühe resultatiivse söödu ja tegi 2 pallikaotust.

Võitjate resultatiivseim oli 23 punkti visanud leedulane Rokas Jocys, kes valiti ühtlasi ka turniiri väärtuslikuimaks mängijaks. Üleplatsimeheks kerkis aga Mingzhen Feng, kes tõi Hiina kasuks 26 punkti.

Kolmanda koha mängus kaotas Henri Veesaare koduklubi Madridi Reali U16 meeskond tasavägises heitluses Iraani U17 koondisele 87:91 (24:24, 17:21, 25:21, 21:25).

Veesaar sekkus pingilt mängu 24 minutiks ning kogus selle ajaga 14 punkti (kahesed 3/4, kolmesed 2/3, vabavisked 2/5), 3 lauapalli, sama palju korvisööte, ühe vaheltlõike, 3 pallikaotust ja 2 isiklikku viga.

Eestlasest rohkem punkte viskas Reali poolel vaid hispaanlane Nikolas Cebrian, kelle arvele kogunes 16 silma. Iraani parim oli üleplatsimehena 31 punkti visanud Parsa Fallah.

Stella Azzurra võitis „Szent Istvani” turniiri ka mullu, kui finaalis alistati just Madridi Real.