fbpx
Close

INTERVJUU | Kalev/Cramo leegionär Manny Suarez: minu eelmiste treenerite ja praeguse treeneri IQ taseme erinevus on tohutu

-Manny Suarez | Foto: Marita Brigitta Mones/BC Kalev/Cramo

BC Kalev/Cramo ridades üheks tänavuse hooaja silmapaistvamaks leegionäriks tõusnud Manny Suarez pidi nägema alguses omajagu vaeva, et Eesti esiklubi eest täitmist vajavad kingad tema jaoks liiga suureks ei jääks ning nõudliku peatreeneri Heiko Rannula ootused täidetud saaks. Järjepideva töö ja kiire mängutempoga kohanemise tulemusel on 30-aastane Suarez saavutanud tänaseks sedalaadi edasimineku, mis võimaldas tal klubitegemiste kõrvalt näidata võimsaid sooritusi ka hiljaaegu toimunud Ameerika meistrivõistluste kvalifikatsiooniturniiril. Just 205 cm pikkuse keskmängija panuse toel suutis Tšiili korvpallikoondis teha ajalugu ja võtta oma suure konkurendi Argentina üle kauaoodatud võidu.

Koondiseaknas võtmerolli kandnud Tšiili-Hispaania juurtega Suarez näitas head minekut mõlemas Argentina vastu peetud mängus, olles kahel õhtul selgelt meeskonna resultatiivseim, kuid tähelepanuväärt möll läks mängumehel lahti just viimases võidumängus. Suareze isiklikule statistikareale kogunes selles kohtumises ligi 28 minutiga 29 punkti ja 9 lauapalli ning nende väärtuslike näitajate abiga haaratigi argentiinlaste üle meeliülendav kahepunktiline võit. Saavutatud kordaminek kannab mängumehe jaoks veel pikka aega olulist väärtust, sest edukalt oma rahvuskoondise esindamine, Euroliiga vääriliste mängijate vastu konkureerimine ja Lõuna-Ameerika korvpallurite tasemes kahtlejatele vastupidise tõestamine on pikalt tema ambitsiooniks olnud.

Kogenud palluri hiljutised sooritused ajendasidki Korvpall24.ee portaali Suareze käest uurima, mis oli koondises tema eduloo võtmeks ja kui suurt rolli võis selles mängida nii senine hea klubihooaeg kui ka Kalev/Cramo treenerite käe all saadavad intensiivsed treeningud. Intervjuu käigus sai käimasolev korvpalliaasta ka tervikuna detailselt lahti mõtestatud ja pealinna satsi õnnestumisi analüüsitud. Lisaks rääkis Suarez avatult ka kvaliteetsete mängujoonistega harjumisega kaasnenud raskustest ning tänu siinse tiimi heale tasemele ka individuaalselt kõrgemale tasandile avanemisest. Kodusaalis Liepaja alistamise järel toimunud vestluses jagas mängumees rohkelt kiidusõnu ka oma praeguse peatreeneri suunas ja hindas Kalev/Cramo edasisi võidušansse.

scroll to top