Rapla pööras Kajupanga eestvedamisel suure kaotusseisu suureks võiduks, Tartule ja TalTechile võõrsilt kaotus

-Indrek Kajupank | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas toimus kolmapäeval kolm kohtumist, milles igas olid Eesti klubid osalised. Rapla Avis Utilitas teenis koduplatsil magusa võidu Pärnu Sadama üle, TalTech kaotas võõrsil Läti Ülikoolile ja Tartu Ülikool pidi samuti võõral väljakul alla vanduma BK Liepajale.

Rapla Avis Utilitas – Pärnu Sadam 86:68 (21:25, 18:17, 13:9, 32:17)

Avaveerandi keskpaigas oli Rapla pärast Sven Kaldre kaugviset 13:12 juhtimas, kuid seisult 16:14 tegi Pärnu 11:2 spurdi. Siim-Markus Posti lähiviskest pääsesid külalised kuus minutit enne poolaja lõppu 33:23 ette ning Ivars Rihards Žvigurs tõi veelgi kuus järjestikust punkti pärnakatele. Indrek Kajupanga, Devaugntah Williamsi ja Montae Glenni korvide toel sai kodumeeskond omakorda 16:3 spurdi tehtud ja nii vähenes poolajaks Rapla jaoks kaotusseis vaid kolmele punktile.

Kaks minutit pärast kolmanda veerandaja algust pääses Rapla ka Christopher Tawiah’ pealtpanekust 43:42 ette. Lauris Blaus ja Sten Saaremäel aitasid peagi Pärnu 47:43 juhtima, kuid Rapla haaras kerge initsiatiivi tagasi ja viimane neljandik algas nende 52:51 eduseisust. Williamsi ja Kajupanga eestvedamisel tegid võõrustajad 12:2 spurdi ning Williams tõi edasi veel kaheksa punkti järjest, millega oli Pärnu 2.34 enne lõpuvilet 61:80 kaotusseisu jäänud. Külalised ei suutnud enam põnevust tagasi tuua ning Rapla teenis kokkuvõttes 18-punktilise võidu.

Rapla jäi visketabavuses 45% – 40% peale ning lauavõitlus jäi 38:38 (ründelaud 11:11). Korvisööte andsid mõlemad meeskonnad samuti võrdselt 22 ja pallikaotuseid kogunes rohkem Pärnul 10:5.

Indrek Kajupank viskas Rapla eest üleplatsimehena 25 punkti. Devaugntah Williams tõi 20 silma ja 5 korvisöötu ning Sven Kaldre ja Montae Glenn lisasid 12 punkti, kellest viimane võttis veel 11 lauapalli.

Lauris Blaus oli Pärnu parim 19 punkti ja 7 lauapalliga. Siim-Markus Post oli lähedal kolmikduublile, kui sai kirja 10 punkti, 15 korvisöötu ja 7 lauapalli. Sten Saaremäel kogus 9 punkti.

BK Liejapa – Tartu Ülikool 93:87 (20:21, 28:18, 24:27, 21:21)

Liepaja läks nelja minuti möödudes 11:2 juhtima, kuid kahe tabatud kaugviske, Tanel Soku ja Kregor Hermeti korvide toel pääsesid külalised peagi 16:15 ette. Teine veerandaeg algas tartlaste 21:20 eduseisust, aga Liepaja vastas 11:5 spurdiga ja Guntis Sipolinši lähiviskest juhiti 3.43 enne poolajale minekut 39:29. Soku ja Hermeti eestvedamisel püsis Tartu siiski mängus ja puhkepausile minnes oli Liepaja 48:39 peal.

Hermet ja Drungilas alustasid kolmandat veerandaeg resultatiivselt, kui tabasid kahe peale kolm kaugviset ning leedulasest korvialune jõud vähendas peagi vahe kolmele punktile. Veerandaja keskpaigas viis Robin Kivi omad 56:55 juhtima, aga Kristaps Plavnieksi abiga sai Liepaja neljandale veerandajal vastu minna 72:66 eduseisust. Võõrustajad pääsesid peagi ka üheksa punktiga ette, aga Tartu tegi 10:0 spurdi ja neli minutit enne kohtumise lõppu oli seis 80:80 viigis. Niks Jansonsi ja Rihards Kuksiksi abiga asus Liepaja taas 84:80 juhtima ja 1.39 enne lõppu oldi 88:82 ees. Tartu küll üritas veel mängu päästa, kui saatis vastaseid viimastel sekunditel vabaviskejoonele, aga kuue punkti suurune kaotus tuli ikkagi vastu võtta.

Visketabavuses jäi Liepaja 53% – 45% peale ning lauavõitlus võideti 43:28 (ründelaud 11:9). Korvisööte jagas kumbki meeskond 17 ja pallikaotuseid tegi Liepaja rohkem 16:9.

Troy Marshall Barnies viskas Liepaja kasuks 17 punkti ja võttis 5 lauapalli. Rihards Kuksiks ja Kristaps Plavnieks said kirja 15 punkti, kes kogusid veel vastavalt 5 lauapalli ja 6 korvisöötu. Rodrick Korale Sikes tõi 11 punkti, 4 lauapalli ja 5 korvisöötu ning 11 punkti lisasid veel Andrejs Šelakovs ning Guntis Sipolinš, kes võtsid vastavalt 10 ja 6 lauapalli. 10 punkti sai enda nimele Eduards Hazners.

Tanel Sokk oli Tartu parim 25 punkti ja 7 korvisööduga. Kregor Hermet lisas 21 silma ja 6 lauapalli ning Adomas Drungilas tõi 19 punkti ja 14 lauapalli. Robert Valge kogus 9 punkti ja andis 6 korvisöötu.

Latvijas Universitate – TalTech 71:63 (20:17, 21:14, 16:11, 14:21)

Tasavägiselt alanud kohtumise seis oli viie minuti möödudes 7:7, misjärel tegi Läti Ülikool 9:0 spurdi. Rait Tammeti ja Leemet Böckleri korvidest vähendas TalTech teise veerandaja alguseks vahe kolmele punktile. Ligi minut hiljem tabas kaugelt Joonas Järveläinen, kes tõi veel neli punkti järjest ja külalised olid 26:22 ette pääsenud. Kodumeeskond suutis aga 31:31 peale tulla, misjärel tehti poolaja lõpetuseks 10:0 spurt ja nii mindi 41:31 juhtima.

Kolmas veerandaeg kulges täielikult Läti Ülikooli dikteerimisel. TalTech ei suutnud kümnest punktist lähemale tulla ja viimaseks veerandajaks suurenes vahe 15 punktile. TalTech polnud siiski veel alla andnud ja kui Artis Arnitis viis võõrustajad 60:42 ette, vastas Eesti klubi 12:2 spurdiga ning kaotusseis vähenes 54:62 peale. Võõrustajad said matši viimase kolme minuti jaoks aga kaitsetöö paika ning TalTech pidi lõpuks kaheksapunktilise kaotusega leppima.

Visketabavuses oli Läti Ülikool parem 40% – 32%. Lauavõitlus kuulus samuti neile 42:39 (ründelaud 13:11 TalTechile). Korvisööte jagas Läti Ülikool rohkem 16:12 ja pallikaotuseid tegi TalTech rohkem 22:21.

Artis Arnitis oli võitjate parim 17 punkti, 4 lauapalli ja 5 vaheltlõikega. Gustavs Kampuss tegi kaksikduubli 16 punkti ja 10 lauapalliga. Edvards Reinis Mezulis lisas 9 punkti ja 9 lauapalli.

Joonas Järveläinen viskas TalTechi kasuks 20 punkti ja võttis 9 lauapalli. Leemet Böckler järgnes 14 punktiga ning Rait Tammet 8 punktiga.

Eesti-Läti korvpalliliigas peetakse järgmised mängud ära reedel, 6. detsembril, kui Rakvere Tarvas võõrustab BK Ogret ja BK Ventspils võtab vastu BC Valga-Valka/Maks&Mooritsa.