Kotsar oli võidumängus lähedal kaksikduublile, Konontšuki koduülikool kaotas taas

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: ZUMAPRESS.com/Scanpix

USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis said Maik-Kalev Kotsari ja Artur Konontšuki kodumeeskonnad läinud öösel kirja vastavalt võidu ja kaotuse.

Maik-Kalev Kotsari koduvõistkond South Carolina Gamecocks alistas võõral väljakul 84:80 UMass Minutemeni. Külalised jäid kohtumise alguses küll 10:19 taha, ent juhtisid poolajaks 39:35. Teine poolaeg kulges tasavägiselt, kuid viimasteks minutiteks tehti sisse turvaline vahe ja eduseisu enam käest ei antud.

Ühtlasi sai lõpu Kotsari viiemänguline seeria, kus ta on visanud kahekohalise arvu punkte. Algviisikus alustanud eestlane viibis väljakul 27 minutit, mille jooksul viskas ta 9 punkti (kahesed 4/7, vabavisked 1/2), võttis 9 lauapalli (sh 3 ründelauast), jagas kaaslastele 5 resultatiivset söötu ja tegi 3 vaheltlõiget. Samuti tegi ääre- ja keskmängija 3 isiklikku viga.

Artur Konontšuki kodumeeskond Southern Miss Golden Eagles võõrustas Tulane Green Wave’i, kellele jäädi alla 56:61. Avapoolaja 24:30 kaotanud Southern Miss jõudis 16 sekundit enne lõppu veel kolme punkti kaugusele (54:57), kuid mängu enda kasuks pöörata ei suudetud.

Algviisikusse kuulunud Konontšuki arvele kogunes 22 mänguminutiga 5 punkti (kahesed 1/3, kolmesed 1/3), 4 lauapalli (sh üks ründelauast), üks blokeeritud pealevise, üks vaheltlõige, 2 pallikaotust ja üks isiklik viga.

Eesti aja järgi täna hommikul oli võistlustules ka Taavi Jurkatamme kodumeeskond San Francisco Dons, kes alistas külla sõitnud California Golden Bearsi 76:64. Käevigastusest taastuv Jurkatamm väljakul ei käinud.

San Francisco on sel hooajal kogunud kaheksa võitu ja kaks kaotust, South Carolina kuus võitu ja kolm kaotust ning Southern Miss kaks võitu ja seitse kaotust.

USA üliõpilasliiga NJCAA kõrgeimas divisjonis alistas Johanna Eliise Tederi koduvõistkond South Plains Lady Texans külla sõitnud Howard Lady Hawksi 73:41. Kodunaiskond kaotas avaveerandi 8:10, kuid juba poolajaks oldi ees 30:16 ja enne viimast kümmet minutit 52:31. Ühtlasi oli tegu South Plainsi hooaja esimese konverentsisisese mänguga.

Algkoosseisus alustanud Teder viibis väljakul 29 minutit ning kogus selle ajaga 2 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 0/1), 4 lauapalli, 8 resultatiivset söötu, ühe vaheltlõike, 3 pallikaotust ja ühe isikliku vea.

NJCAA tugevuselt teiseks naiskonnaks peetav South Plains on võitnud kõik 11 senist mängu.