Rapla võttis tugeva kolmanda veerandajaga jõuga võidu, poolajaks juhtinud Valga-Valkale ja Kalev/TLÜ-le kaotus

-Montae Glenn ja Devaugntah Williams | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliiga laupäeval toimunud mängudes alistas Rapla Avis Utilitas võõrsil TalTechi. Riia VEF-ile tugevat vastupanu osutanud Tallinna Kalev/TLÜ pidi leppima kaotusega, BC Valga-Valka/Maks&Moorits vandus kehva teise poolaja tõttu alla Jurmalale ning BK Ventspils teenis kindla 109:80 võidu BK Liepaja üle.

TalTech – Rapla Avis Utilitas 90:98 (24:20, 18:22, 24:33, 24:23)

TalTech haaras initsiatiivi, kui avaveerandi keskel juhiti 13:9 ja Rait Tammeti lähiviske järgselt oldi teise veerandaja alustuseks 24:20 ees. Viktors Iljinsi punktidest viigistas Rapla seisu, aga kodumeeskond suutis kaotusseisu vältida. 4.47 enne poolaja lõppu siiski Gregor Ilves Rapla 32:31 ette viis ja Devaugntah Williams tegi seisuks 34:31. TalTech aga vastas 6:0 spurdiga ja pärast Williams korvi lõppes poolaeg skooriga 42:42.

Kolmanda veerandaja esimese minutiga läks TalTech 47:44 juhtima, misjärel tabas Rapla neli kaugviset (kaks neist Williamsi nimele) ja võttis 56:47 eduseisu. Williams oli peagi taas kaugelt täpne ja külalised juhtisid 59:49. Kahe peale 11 punkti toonud Sten Olmre ja Joonas Järveläinen aitasid TalTechi kolme punkti kaugusele, aga veerandaja lõpus teravam olnud Rapla sai vabavisetest punkte juurde ning Montae Glenni pealtpanekust mindi viimasele neljandikule vastu seisult 66:75. TalTechi 11:1 spurt aitas neil neli minutit enne kohtumise lõppu vähendada vahe ühele punktile. Indrek Kajupanga ja Sven Kaldre koostööna tegi Rapla küll 6.2 spurdi vastu, aga Järveläineni kaugviskest oli seis 86:88 TalTechi poolt vaadatuna. Lõpp kuulus ikkagi Raplale, kui realiseeriti järjepanu kahepunktiviskeid ära ning võõrustajad samal ajal vajalikel hetkedel korvini ei jõudnud.

Visketabavuses jäi Rapla 50% – 48% peale. Lauavõitluse võitis TalTech 39:38 (ründelaud 13:11) ja korvisööte anti rohkem 20:19. Pallikaotuseid kogunes rohkem TalTechil 13:7. Kui Rapla poolelt jäi vigastusest taastuvad Erik Keedus ja Mark-Andreas Jaakson eemale, siis TalTechi poolelt oli puudujaid kolm: Norman Käbin, Eric Schmalz ja Levi Martin Giese.

Devaugntah Williams viskas Rapla eest 24 punkti, võttis 7 lauapalli ja andis 4 korvisöötu. Montae Glenn järgnes kaksikduubli 19 punkti ja 13 lauapalliga ning Indrek Kajupank lisas 13 silma ja 7 lauapalli. Rait-Riivo Laane kogus 11 punkti ja andis 6 korvisöötu ning 11 punkti sai kirja ka Gregor Ilves. 10 punkti tõi Sven Kaldre.

Joonas Järveläinen oli TalTechi parim 24 punktiga. Sten Olmre lisas 17 punkti, 5 lauapalli ja 7 korvisöötu, Leemet Böckler sai enda nimele 14 punkti ja 5 lauapalli ning Oliver Metsalu 12 punkti, 4 lauapalli ja 4 korvisöötu.

“Keskendusime enda arvates maru palju kaitsele, mis ikkagi lõpuks ei toiminud. Tahan tunnustada vastaste treenerit, nad mängivad väga sümpaatselt. Meie jaoks oli see paras peavalu. Põhiplaan oli kaitseplaan, aga hädas olime. Raske lahing oli. Midagi kardinaalselt teistmoodi teisel poolajal ei teinud. Eks nagu ikka mõni vise kukub ära ja see otsustab. Väsimuse oht mängib ka mingil määral rolli. Mängude lõpud oleme siiani kestnud väga hästi ära ja füüsisega praegu on kõik hea. Olen kogu meeskonnaga rahul. Williams tahab pingilt tulla ja täna ta õigustas seda hästi,” rääkis Rapla Avis Utilitase peatreener Toomas Annuk Telia TV-le antud intervjuus.

Jurmala – BC Valga-Valka/Maks&Moorits 93:75 (19:22, 17:18, 28:14, 29:21)

Külalismeeskond haaras kuue minuti möödudes 15:9 eduseisu, millest 12 punkti tulid kaugvisetest. Jurmala suutis küll seisu 19:19 peale viigistada, aga Timo Eichfussi lähi- ja Dupree McBrayeri vabaviskest mindi teisele veerandajale vastu Valga-Valka 22:19 eduseisust. Ugis Pinete viis võõrustajad kolm minutit hiljem 26:24 juhtima, ent 6:0 spurdi toel taastas Valga-Valka 37:32 edumaa. Jurmala suutis vahe veelkord minimaalseks vähendada, aga taas tabas Eichfuss lähedalt ja Ricards Daniels Vanagsi vabaviske järgselt lõppes poolaega Valga-Valka 40:36 eduseisust.

Kolmandal veerandajal pani Jurmala siiski tugeva surve vastasele peale, kui tehti 13:2 spurt ning Edgars Jeromanovsi korvist pääseti veerandaja keskpaigas 54:44 ette. Paaril korral sai kodumeeskond ka 11-punktilise eduseisu kätte, kuid Vanags realiseeris 3+1 rünnaku ja Valga-Valka oli nii suutnud kaotusseisu vähendada 52:59 peale. Viimane neljandik algas Jurmala 64:54 juhtimisel ja vähem kui kahe minutiga otsustati mäng ära, kui tehti 12:0 spurt, millega paisus vahe 22-punktiliseks. Valga-Valka paistis veel üksikute õnnestumistega silma, kuid teisel poolajal laguneti täielikult ja kokkuvõttes tuli vastu võtta 18-punktiline kaotus.

Visketabavuses jäi Jurmala 48%-41% peale, kusjuures kaugviskeid tabas Jurmala 16/39 (41%), Valga-Valkal oli see näitaja 7/25 (28%). Lauavõitluse võitis Valga-Valka 39:33 (ründelaud 15:8). Korvisööte andis rohkem Jurmala 25:16 ja pallikaotuseid kogunes rohkem Valga-Valkal 16:9.

Ugis Pinete viskas Jurmala parimana 23 punkti ja andis 5 korvisöötu. Ervins Jonats lisas 15 ja Kristians Sulcs 13 silma. 10 punkti said kirja Edgars Jeromanovs (lisaks 6 korvisöötu), Jourdan Grant (lisaks 5 lauapalli ja 5 korvisöötu) ja Roberts Berzinš.

Ricards Daniels Vanags kerkis Valga-Valka resultatiivseimaks 16 punktiga. Timo Eichfuss ja Vladimir Bulatovic tõid võrdselt 14 punkti, kes võtsid veel vastavalt 8 ja 6 lauapalli. Kaksikduubli tegi Filipp Gafurov 10 punkti ja 10 lauapalliga ning Emils Kruminš lisas samuti 10 silma.

VEF Riga – Tallinna Kalev/TLÜ 76:70 (13:28, 25:12, 22:15, 16:15)

Kalev/TLÜ alustas kohtumist suurepäraselt, kui nelja minuti möödudes juhiti 13:4 ning Kaido Saks ja Michael Kyre Buchanan viisid omad 20:8 ette. Ran Andre Pehka tabavast kaugviskest võitsid külalised avaveerandi 28:13 ja ka teise veerandaja esimestel minutitel hoidis Kalev/TLÜ initsiatiivi. Seisult 18:32 õnnestus VEF-il teha siiski 12:2 spurt ja Arturs Kurucsi kaugviskest jõuti ka kolme punkti kaugusele. Roberts Stumbrise kaugviskest oli vahe minimaalne, kuid poolaeg lõppes pärast Pehka tabatud vabaviset seisult 40:38 Kalev/TLÜ poolt vaadatuna.

Kolm ja pool minutit oli VEF veel tagaajaja rollis, misjärel viigistas Arnolds Helmanis seisu 48:48 peale. Stumbris viis omad ka juhtima, kuid Ronald McGhee vastas Kalev/TLÜ poolelt. Helmanise ja Xavier Raynard Thamesi korvidest algas viimane neljandik VEF-i 60:55 eduseisust. Alexander Madsen suurendas võõrustajate jaoks edumaa seitsmepunktiliseks ning vanameister Janis Blums tabas ka kaugelt, millegi oli seis 71:61. Kalev/TLÜ-l õnnestus siiski veel põnevust üleval hoida, kui McGhee tõi viis järjestikust punkti ja Buchanani lähiviskest oli 1.55 enne lõppu vahe nelja punkti suurune. Kodumeeskond rohkem enam kaitses ei libastunud ja Stumbris tegi lõppseisuks 76:70.

Visketabavuses jäi VEF 42%-33% peale ning lauavõitlus võideti 42:39 (ründelaud 14:12). Korvisööte andis VEF rohkem 23:13 ja pallikaotuseid kogunes rohkem Kalev/TLÜ-l 14:13.

Roberts Stumbris tõi VEF-i parimana 18 punkti ja 4 lauapalli. Arturs Kurucs kogus 13 punkti ja 4 lauapalli ning Kristijan Krajina 12 punkti ja 9 lauapalli.

Karl-Johan Lips oli Kalev/TLÜ resultatiivseim 19 punktiga. Ronald McGhee järgnes 15 punktiga ning kaksikduubli tegi Ran Andre Pehka, kes viskas 13 silma ja võttis 11 lauapalli. Michael Kyre Buchanani nimele jäi 12 punkti ja 7 lauapalli.

Eesti-Läti korvpalliliigas peetakse järgmised mängud ära pühapäeval, 19. jaanuaril, kui Tartu Ülikool võõrustab Pärnu Sadamat ja Latvijas Universitate võtab vastu BK Ogre.