fbpx
Close

TalTech alistas Poola klubi ühe punktiga, Audentes võidulisa ei teeninud

-Kristofer Järviste | Foto: Siim Semiskar

-Kristofer Järviste | Foto: Siim Semiskar

Kristiine Spordimajas jätkusid täna Euroopa noorte korvpalliliiga (EYBL) U16 vanuseklassi esimese divisjoni teise etapi kohtumised. Eesti võistkonnad said neljast mängust ühe võidu.

TalTechi Korvpallikool kohtus päeva esimeses mängus Ukraina 2004. aastal sündinute võistkonnaga, kellele jäädi alla lausa 29:66. Kahekohalise punktisummani ei jõudnud ükski TalTechi mängija. Jarko Kõrvel viskas parimana 8 punkti, Kristofer Järviste lisas 6 ja Kaspar Verk 5 silma.

Päeva teises kohtumises teenisid Risto Puuri hoolealused napi võidu, kui 47:46 alistati Poola klubi Poznani Biofarm Basketi noortevõistkond. Tasavägise mängu viimasel veerandajal hoidsid eestlased pidevalt mõnepunktilist edu. TalTechi resultatiivseim oli taas Kõrvel, kes tegi 12 punkti ja 10 lauapalliga kaksikduubli. Oskar Ulejev panustas võitu 8 silma ning Gregor Veiper ja Kaspar Verk lisasid kumbki 7 punkti. Kristofer Järviste arvele jäi 6 punkti ja 10 lauapalli.

Suure kaotusega alustas võistluspäeva ka Audentese Spordiklubi, kes jäi Poznani Biofarm Basketile alla 38:63. Karl Gustav Jurtšenkota mänginud Audentese parimad skooritegijad olid Kaur-Erik Suurorg ja Patrick Malm, kes kogusid vastavalt 12 ja 10 punkti. Georg Oliver Metsaorg lisas 6 punkti.

Õhtuses mängus läksid Rauno Pehka juhendatavad vastamisi Ukraina noortekoondisega, kellele jäädi alla 51:72. Audentese parimaks kerkis üleplatsimehena 18 punkti visanud Jurtšenko, kes hankis lisaks ka 7 lauapalli. Metsaorg lisas 10 punkti ning Malm ja Suurorg said mõlemad kirja 7 silma.

Mõlemal võistkonnal on turniiritabelis nüüd kolm võitu ja kuus kaotust. Pühapäeval kohtub Audentes turniiri viimases mängus Riia Korvpallikooliga, TalTech läheb vastamisi Venemaa tippklubi Krasnodari Lokomotiv-Kubani noortevõistkonnaga.

scroll to top