fbpx
Close

Raplas juubelihooaega alustav Kaldre: finaalis mängimine on see, mille pärast juba jälle eesmärgipäraselt treenin

-Sven Kaldre | Foto: Siim Semiskar

-Sven Kaldre | Foto: Siim Semiskar

Rapla korvpallimeeskond teatas neljapäeval, et klubis jätkab ka uuel hooajal fännide lemmik Sven Kaldre. Läbi aastate Raplale ülimalt lojaalne olnud snaiper alustab tiimis oma 10. hooaega.

Kõrgliigakarjääri esimestel aastatel mõne hooaja jooksul Valgas, Kuremaal, Tartus ja Rakveres mänginud Kaldre on Raplas pallinud alates 2010/11 hooajast. Küll on viskaja paaril korral käinud ennast proovile panemas ka piiri taga – 2012/13 hooajal Saksamaa madalamas liigas Bodfeld Basketsis ja 2014/15 Hispaania tugevuselt teises sarjas Forca Lleida tiimis.

Eelmise hooaja eel kaalus Kaldre pikalt, kas tipptasemel platsile naasta, kuid tuli ja tegi Rapla meeskonna ühe vedurina väga korraliku aasta. Eriti silmapaistev oli mees eestikate play-off’is. Paf Eesti-Läti korvpalliliigas kogus Kaldre 27 kohtumisega keskmiselt 24,8 minutit, 7,4 punkti, 2,1 lauapalli ja 1,7 resultatiivset söötu. Eestikatel jäi 19 matšiga kirja keskmiselt 30,1 minutit, 11 punkti, 2,6 lauapalli ja 2,6 söötu.

Juuni keskel Korvpall24.ee portaalile antud intervjuus mainis Kaldre kindlalt, et on enda jaoks asjad selgeks mõelnud ja otsustanud kindlasti karjääri jätkata. Toona ta jättis mängupaiga veel lahtiseks, kuid nüüd on selge, et 29-aastane ja 198 cm pikkune kogenud mängumees läheb Raplaga järjekordset medalit püüdma. Ja tema enda sõnul pronksiga ta leppida ei taha.

“Pronks maitseb küll hästi, aga finaalis mängimine on see, mille pärast juba jälle eesmärgipäraselt treenin. Selleks hooajaks sai käed löödud juba juulis, mis võrreldes eelmise aastaga on ikka väga vara. Peamisteks põhjusteks on ikkagi meie Rapla fännid, kogukond ja kindlasti uue peatreeneri kogemus. Ootan põnevusega, mis sündima hakkab,” kommenteeris Kaldre Rapla Facebooki kontol.

scroll to top