fbpx
Close

Rayman hiilgas, Ross põles visetel totaalselt läbi ning Tartu alistas taas Kalev/TLÜ

Avatar
-Will Rayman | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas olid Eesti klubidest laupäeval vastamisi Tartu Ülikool Maks & Moorits ning Tallinna Kalev/TLÜ. Kodumeeskond tegi tugeva avaveerandi, kuid viimaseks neljandikuks olid külalised suutnud viigistada. Lõpuminutitel olid tartlased kindlamad ja kui hooaja esimeses omavahelises saadi 100:73 võit, siis nüüdki oldi edukad, kuigi napimalt. Läti klubide vahelistes mängudes alistas BK Liepaja 79:62 Latvijas Universitate’i, BK Ventspils oli 82:81 parem BK Ogrest. Päeva viimases matšis võtab Valmiera Glass/VIA vastu VEF Riga meeskonna.

Tartu Ülikool Maks & Moorits – Tallinna Kalev/TLÜ 74:67 (28:19, 12:17, 15:19, 19:12)

Visketabavuses jäi Tartu 42% – 40% peale. Lauavõitlus kuulus Kalev/TLÜ-le 43:36 (ründelaud 15:10). Korvisööte jagas Kalev/TLÜ rohkem 21:17, vaheltlõikeid tegi enim Tartu 7:3. Pallikaotuseid kogunes Tartul 7, Kalev/TLÜ-l 13.

William Rayman viskas Tartu poolelt üleplatsimehena 33 punkti ja hankis 8 lauapalli. Tomas Balciunas tegi kaksikduubli 12 punkti ja 11 lauapalliga, võrdselt 11 punkti said kirja Hendrik Eelmäe ja Robin Kivi, kellest esimene võttis veel 5 lauapalli ja andis 7 korvisöötu.

Karl-Johan Lips tõi Kalev/TLÜ eest 24 punkti ja võttis 6 lauapalli. Emmanuel Wembi lisas 14 punkti ja kogus 11 lauapalli, Mario Paiste järgnes 12 punkti, 3 lauapalli ja 4 korvisööduga. Meeskonna liider, peagi välismaale siirduv Brandis Raley-Ross jäi sootuks nulli peale, kui eksis kõigil 13 viskel. Küll aga sai ta kätte 10 lauapalli ja andis 8 korvisöötu.

“Saime ühtpidi kindlasti Rossi vaos hoitud, aga teistpidi taipasime poolajal, et teised hakkasid liiga palju pahandust tegema. Robin Kivi oli tubli, aga tunnustan ka teisi poisse. Püüame oma mängu kontrollida, et ei läheks laadaks kätte ära. Sellevõra mängupilt pole niivõrd atraktiivne, rünnakul mingil hetkel jääme hätta, käib üles-alla. TalTechi vastu oli näiteks viimasel veerandajal +11, aga kaotasime,” rääkis Tartu meeskonna peatreener Toomas Kandimaa Inspira vahendusel antud intervjuus.

Kas heade esitustega silma jäänud Raymani vastu on juba mujalt huvi tuntud? “Me ei saa niimoodi mõelda, et kardame temast ilma jääda. Me teeme oma tööd. See on rohkem mänedžmendi rida, mitte treenerite. Absoluutselt oluline lüli, mees rassib kaitses ja lauas.”

Ameeriklane Channel Banks on aga Tartu ridadest lahkumas. “Inimlikult on temast väga kahju. Channelil läks põlv ja tundus, et päris õnnetult. Meil on variant olemas, otsime mängujuhti. Väga suur respekt mehe ees, ta sai kõigist asjadest aru. Inimesena pole talle midagi ette heita. Ta lihtsalt ei saanud ka praegu oma positsiooni mängida. Ta on lahkumas ja tõsiselt halb tunne, et nii juhtus,” lisas Kandimaa.

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas toimub pühapäeval, 15. novembril üks mäng, milles Pärnu Sadam võõrustab TalTechi.

scroll to top
Inline
Inline