fbpx
Close

Rakvere püss Egert Haller: Tarva mäng on juba Andrese aegadest olnud selline

Avatar
-Egert Haller | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas on Eesti poolel momendil üks kuumemaid meeskondi Rakvere Tarvas, kes reede õhtul teenis kolmanda võidu järjest, kui kodusaalis alistati TalTech 82:68. Praktiliselt kogu kohtumist kontrollinud Tarvas näitas endale omast ladusat ründemängu ja head visketabavust ning tõmbas kodupublikul korralikult tuju üles.

Kodumeeskonna viskekontserdi üheks peategelaseks oli kolmeseid 5/8 tabanud tagamees Egert Haller, kelle arvele kogunes lõpuks 20 punkti. Võiduga väga rahul olnud Haller ütles Korvpall24.ee portaalile, et Tarva stiil ongi läbi aegade olnud lahtine ja tabavate visete peale ehitatud mäng ning seda joont hoitakse ka tänavuse koosseisuga.

Tänavu senistes mängudes keskmiselt 29,8 minutit väljakul viibinud 25-aastane ja 192 cm pikkune tagamängija on kõigis kohtumistes suutnud jõuda kahekohalise punktisummani. Halleri hooaja keskmine näitaja on seni olnud 16,4 ning kolmeste tabavusprotsent suurte mahtude juures (keskmiselt 7,7 viskeüritust mängus) koguni 45,7%.

Olite enne seda mängu TalTechiga võitude-kaotuste arvult täpselt sama pulga peal (2-4), aga võib vist öelda, et saite üsna kindla võidu. Kas nende kahe tiimi hetke vahe ongi selline, nagu tabloo näitab?

Lõpus võib tunduda, et (võitsime) kindlalt, aga kolmandal veerandil ja neljanda alguses nad tulid järele ja said oma mängu käima. Õnneks me suutsime paari kaugviskega seda vahet jälle suuremaks teha ja päris lähedale neid ei lubanud. Aga ma ei ütleks, et midagi kindlalt tuli. Kaks üsna võrdset satsi ikkagi. Me saime publiku taha, siin kodus on hea mängida. Meie saime lõpuks oma mängu paremini käima.

Tundub, et see teie mäng on selline rõõmus ja ründav mäng, mis töötab, kui kolmesed hästi sisse kukuvad (TalTechi vastu 11/24 ehk 46%). Kas saab nii öelda?

Nii palju, kui mina mäletan, on Tarva mäng juba Andrese (Andres Sõber – toim.) aegadest olnud selline. Juhtkond on muutunud ja peatreener on muutunud, aga mäng on laias laastus jäänud samaks. Eks me üritame kaitses ka mängida, aga rünnakul on tõesti selline vaba mäng ja meil on häid viskajaid. Kui sa saad jooksma ja viskama, siis see tõmbab kogu tiimil emotsiooni üles ja täna saime sellega hakkama.

Sa isiklikult vajutasid kaugelt 5/8, kas TalTechi mehed unustasid ära, et Sa oled viskaja või pidid oma kohtade nimel ikka kõvasti vaeva ka nägema?

Ei no ma pidin ikka vaeva nägema (Muigab.). Eks siin Eestis kõik teavad, kes mida teeb. Aga see on minu mäng ja kolmeseid ma joone taga noolin ning üritan ilma pallita liikuda võimalikult hästi. Meil (Devin) Harris, lätlane (Kristaps Gluditis – toim.) ja (Sten) Saaremäel leidsid mu hästi üles ka – just õigel hetkel, kui kaitse üle abistas. Minu ülesanne on vabalt kotti panna.

Tundub, et lätlane Gluditis on teil super leid – mängib meeskonnale kui vaja ja suudab ka ise teravust teha. Kas ta ongi nii hea mees?

Igatahes! Ta on kvaliteetne mees ja meile on ta väga vajalik. Ütlesid õigesti, et ta võib mängida meeskonnale ja nagu näha oli, siis vajalikel hetkedel võttis lõpus enda peale ja pani ära. Sellist meest on meil vaja ja meie jaoks on ta nagu rusikas silmaauku.

Tormi Niits sai kohe kohtumise alguses Kristjan Kanguriga kokkupõrkel vigastada ja enam platsile ei naasnud. Kas tead, mis temaga juhtus?

Ma ise ei näinud seda olukorda väga hästi. Aga meeskonnakaaslaste käest kuulsin, et silm oli korralikult katki ja rullis. Sain aru, et ta on praegu haiglas õmblemisel. Natuke pahasti.

Aga vanameister Kaido Saks tõusis pingilt ja hakkas kohe lammutama. Tõmbas teie mängu vist kenasti käima?

Ta oli väga kõva relv. Kaido tegi super mängu. Kui meil tuleb pingilt 34-aastane mees ja toob energiat, siis nooremad mehed peavad jalad kõhu alt välja võtma. Kiidusõnad.

Teil “number viie” peal on vaid vanameister Renato Lindmets ja Riley Hayes, olgem ausad, on ikkagi puhas “neli”. Kas sellel positsioonil hõredaks ei jää?

Eks meil on natuke hõredam korvi all, kui mõnel teisel satsil. Aga olukord on praegu selline. Eks tavaliselt on meil Tormi (Niits) ka, kes täna varakult minema läks. Tormi aitab ka natuke korvi all. Peame hakkama saama ja viimased kolm mängu oleme tublisti hakkama saanud.

Teid jälle hooaja alguses kanti üsna kiirelt maha ja paigutati pigem viimase koha eest võitlema. Aga nüüd olete kolm võitu järjest võtnud. Kas tahate ennustajatele vastupidist tõestada?

Tahaks loota küll. Eks see on lisamotivatsioon, sest me ise sellega ei nõustu, et meid võiks viimasele pulgale asetada. Eks see enne hooaega kontrollmängude pealt ennustamine on tänamatu töö. Kui keegi meid alahindab, sisi see on meile ainult hea. Meie teame, milleks me võimelised oleme. Viimased mängud oleme suutnud oma asjad enam-vähem ära teha ja tahaks loota, et suudame ka edaspidi võidulainel jätkata.

Samas TalTechi ennustati paberil juba isegi BC Kalev/Cramo kandadele astuma, nüüd on nad pärast tänast tabelis teist madalamal ja eelviimasel real. Mida sina kõrvaltvaatajana ja nende vastu mänginuna näed, miks neil mäng ei kulge?

Eks seal nimed on kõvad. Kogemust ja kvaliteeti on, aga arvan, et nad on palju vigastustega kimpus olnud. Nad pole vist korralikult isegi 5-5 trenne saanud teha. See jätab kõva jälje ja neil on ju mehed vanuses 35, 36 ja 38. Meie, kui nooremate meeste jaoks tähendab see, et peame lootma, et nad mängu lõpuks ära väsivad ja peame suutma seda võimalikult hästi ära kasutada (Muigab.).

Mitmed treenerid ja mängijad on öelnud, et Eesti klubide tase on tänavu väga ühtlane. Kas nõustud selle hinnanguga ja kuidas sellesse suhtud arvestades, et põhiturniiril lätlastega mängida sel hooajal koroonaviiruse tõttu ei õnnestugi?

Ühest küljest on nukker, et lätlastega mängida ei saa, aga teisalt tuleb olla rõõmus, et üldse mängida saab. Arvan, et see pole kehv variant siin eestlastel omavahel madistada. Igatahes on väga põnev hooaeg veel ees ja kõik võivad kõiki võita. Ma ei tahaks üldse ennustada, mis hooaja lõpuks kõik võib juhtuda.

scroll to top
Inline
Inline