Laane heast esitusest Miercurea Ciucile ei piisanud, Raadiku visked ei taha kuidagi kukkuda

-Rait-Riivo Laane | Foto: Siim Semiskar

Rumeenia korvpalli karikavõistlustel oli Rait-Riivo Laane ja Toomas Raadiku koduklubi Miercurea Ciuc CSM reedel vastamisi Constanta Athletic Neptun meeskonnaga ning vastu tuli võtta 76:85 (17:16, 12:30, 22:17, 25:22) kaotus.

Visketabavuses jäi Constanta 46% – 44% peale. Lauavõitlus kuulus Miercurea Ciucile 39:31 (ründelaud 11:7). Korvisööte jagas Constanta rohkem 19:18, vaheltlõikeid tegi Miercurea Ciuc rohkem 6:5. Pallikaotuseid kogunes Constantal 8, Miercurea Ciucil 11.

Algviisikusse kuulunud Rait-Riivo Laane sai 28,7 minutit mänguaega ning viskas 10 punkti (vabavisked 4/8, kahesed 3/3, kolmesed 0/3). Lisaks võttis ta ühe lauapalli, andis 4 korvisöötu, tegi 3 vaheltlõiget, ühe pallikaotuse ja 5 isiklikku viga. Vastased tegid tema vastu 7 viga.

Toomas Raadik usaldati platsile ligi 16 minutiks, mille jooksul tõi ta 2 punkti (kahesed 1/3, kolmesed 0/3). Veel võttis ta 4 lauapalli, andis 2 korvisöötu, tegi ühe pallikaotuse ja 2 isiklikku viga. Ääremängija on tänavuse hooaja kohtumistes olnud raskustes visketabavusega, olles näiteks kolmepunktiviskeid realiseerinud nelja mänguga kokku kõigest 1/21.

Vlad Corpodean oli Miercurea Ciuci parim 23 punkti ja 12 lauapalliga. Dainius Chatkevicius lisas 17 punkti ja 8 lauapalli ning Emanual Shepherd 12 punkti ja 6 lauapalli. Võitjate poolelt tõi Trevor John 24 ja Cristian Mainea 20 silma.

Järgmist mängu Miercurea Ciucil ajakavas reedese seisuga veel kirjas pole. Seni on karikavõistluste turniiri raames kaotatud kõik mängud, millest esimesed kolm tulemustega 61:76, 40:68 ja 53:73.