Riismaa süütas hooaja avamängus võimsa kaksikduubliga korvivõrgud põlema

-Joonas Riismaa | Foto: Siim Semiskar

Nädalavahetusel kõlas stardipauk Itaalia tugevuselt kolmanda (Serie B) ja neljanda (Serie C Gold) liiga hooajale ning väljakul käisid ka kaks eestlasest mängumeest. Kuigi nii Arnold Mitt (Serie B) kui Joonas Riismaa (Serie C Gold) pidid väljakult lahkuma kaotusega, pakkus viimane neist avavoorus rohkelt tulevärki.

Joonas Riismaa koduklubi Montale Basket pidi võõrsil tunnistama Valdisieve`i kindlat 75:91 (18:20, 19:28, 16:21, 22:22) paremust.  Avaveerandajal läksid külalised Riismaa 8 punkti toel 10:2 juhtima, kuid kodumeeskonna 10:0 spurt veerandaja keskel võrdustas mängupildi. Teisel mänguperioodil kindlamat mängu näidanud väljakuperemehed võtsid poolajaks sisse 11-punktilise eduseisu. Montale lootusi hoidis üleval Riismaa, kelle arvel oli poolajaks juba 20 punkti. Kolmandal veerandajal paisusid lauda kontrollinud Valdisieve`i edunumbrid korraks 22-punktiliseks ning otsustav neljandik kohtumise saatust enam ei muutnud.

Hoolimata kaotusest tõusis Joonas Riismaa võimsa esitusega üleplatsimeheks. 17-aastane ja ligi kahemeetrine ääremängija kogus 36 minutiga 32 punkti (visked väljakult 10/14, kolmesed 2/4, vabavisked 10/12), 12 lauapalli, 3 korvisöötu, 3 vaheltlõiget, 2 viskeblokeeringut ning meelitas vastastelt välja koguni 11 viga. Negatiivse poole pealt kogunes toimekale eestlasele ka viis pallikaotust.

Valdisieve`i parimaks kerkis Luigi Occhini 27 punktiga.

Hooaja avavõitu saab Montale ja Riismaa püüda juba sel laupäeval, kui vastamisi minnakse Kirill Koršunovi ja Gregor Kuuba koduklubi Livorno Don Boscoga.

Arnold Mitt ja tema leivaisa Soresina Gilbertina jäid kodus 66:74 (23:15, 14:20, 16:18, 13:21) alla Sangiorgese Basketile. Kohtumist hästi alustanud kodumeeskonnale sai komistuskiviks lauavõitlus, mis kaotati 32:49. Algviisikus alustanud Mitt tõi 15 minuti jooksul 6 punkti (kahesed 1/4, vabavisked 4/4) ja ühe lauapalli. Protokolli kanti ka üks pallikaotus ja 4 isiklikku viga.

Gilbertina eest viskas Gianluigi Prestina 14 punkti ja hankis 8 lauapalli.

Pietro Boconcelli tõi võitjaile 18 punkti ja 8 lauapalli.

Järgmises voorus kohtub Gilbertina (0-1) sel laupäeval Bernareggioga (1-0).