fbpx
Close

Sander Viilup jätkab TalTechis: soovin teha sammu edasi, et mitte olla lihtsalt tubli poiss, kes vahetusest oma minutid ära teeb

Avatar
-Sander Viilup | Foto: Siim Semiskar

TalTechi korvpallimeeskond jätkas reedel uue hooaja koosseisu avaldamist, kui viiendat järjestikust hooaega alustab tiimis 23-aastane ja 191 cm pikkune tagamees Sander Viilup.

Juba hooajal 2014/15 Audentese SG/Noortekoondis meistriliigadebüüdi teinud mängumees liitus TTÜ KK tiimiga 2016. aastal ning teenis kohe esimesel hooajal tehnikaülikooli tiimis väga korralikult mänguminuteid – keskmiselt 24,5.

Eelmisel hooajal tegi Viilup TalTechi särgis kaasa 21 Paf Eesti-Läti korvpalliliiga kohtumist ning sai kirja keskmiselt 18,3 minutit, 3,9 punkti, 2,1 lauapalli ja 1,6 resultatiivset söötu. Võimsalt hullas tagamees aga klubi duubelrivistuse eest Saku I liigas, kus tema kontole kogunes 10 kohtumisega keskmiselt 30,6 minutit, 20,2 punkti, 5,4 lauapalli, 4,4 söötu ja 1 vaheltlõige.

“Lisaks TalTechile ühtegi teist konkreetset pakkumist laual polnud ja TalTech võttis minuga ka päris varakult ühendust ning uuris maad,” kommenteeris Viilup Korvpall24.ee portaalile. “Otsustasin TalTechis jätkamise kasuks, kuna mulle sümpatiseerisid nende visioon ja eesmärgid. Samuti on mul vaja veel lõputöö valmis kirjutada, et ülikoolipaber taskusse pista.”

TalTechi korvpallimeeskond saab uuel hooajal olema tavapärasest veidi eriilmelisem, kuna tiimiga liituvad kaks kogenud pikaaegset Eesti koondislast Tanel Sokk ja Indrek Kajupank. Viilup näeb võimalust vanameistritelt nii mõndagi õppida: “Arvan, et nii kogenud mehed toovad juurde stabiilsust ja oskust vajalikel hetkedel tempot kontrollida. Kindlasti on neil õpetussõnu, mida noortematele kolleegidele jagada.”

Pärast debüüthooaega TalTechis 2016/17 hooajal, kus Viilup möllas platsil keskmiselt 24,5 minutit ning kogus 6,5 punkti, 3 lauapalli, 2 söötu ja ühe vaheltlõike, on tema mänguaeg väikeste sammudega järk-järgult kahanenud. Viilup tahab uuel hooajal anda endast kõik, et seda mustrit murda: “Isiklikus plaanis soovin teha sammu edasi, tulla rohkem pildile ja mitte olla lihtsalt enam tubli poiss, kes vahetusest oma minutid ära teeb. Eks näis, kõik on enda teha.”

scroll to top
Inline
Inline