fbpx
Close

Siim-Markus Post rabedast hooaja algusest: kui me kaitses stoppe ei saa, siis ei saa ka häid rünnakuid

Avatar
-Siim-Markus Post | Foto: Siim Semiskar

Eesti koondisesse murdnud tubli võitleja Siim-Markus Post (23-aastane ja 184 cm) on klubikorvpallis suundunud Pärnu Sadama ridadest Tallinna Kalev/TLÜ meeskonda. Palluri eelmise hooaja näitajad Paf Eesti-Läti liigas olid keskmiselt 11 punkti, 4 lauapalli, 6,9 korvisöötu ja 0,5 vaheltlõige mängus.  

Posti sai Korvpall24.ee kätte Sõle Spordihoones, kus Kalev/TLÜ oli vägeva lõpuspurdiga maha murdnud külla sõitnud Rakvere Tarva. Siim-Markus Posti roll oli võistkonda koordineerida ja Brandis Raley-Rossi asi rasked visked sisse panna. Mõlemad said oma ülesannetega hakkama, aga Postil oli palju muud veel hingel nii enda rolli, meeskonnakaaslaaste kui ka tuleviku osas.

Mängumees tõdes, et võistkond heas hoos veel pole: “Väga raske oli Tarva vastu, aga parem kole võit, kui ilus kaotus. Pärnus oli suurem  rõhk kaitse peal, siin me tahame lihtsalt vastased üle visata ja loodame rünnaku peale liiga palju. Samas, kui me kaitses häid stoppe ei saa, siis ei saa ka häid rohelisi rünnakuid. Arvame liiga palju, et küll see võit ära tuleb, aga ei tule.”

Ameeriklastel on kõik veel pilla-palla laiali

Rakvere vastu esimene poolaeg näitas ilmekalt Posti välja toodud kriitikat: “Olime 20-ga taga ning siis hakkasime üle välja pressima. Nemad tegid lihtsaid eksimusi, sealt saime paremaid lahendusi rünnakul ja see andis enesekindlust. Peaksime kogu aeg niimoodi mängima.” Pallur leidis, et ameeriklased on veel suhteliselt värskelt Euroopas ning nad ei pane väga palju rõhku kaitsele: “Neil on kõik veel pilla-palla laiali. Nemad harjuvad Euroopa mänguga ja võistkond üksteisega, kuna uusi nägusid on palju.”

Post rääkis, millised on tema kohustused Kalevis: “Mina olen saanud ülesanneteks kõike seda kompotti kontrolli all hoida (Ohkab.). See on küll väga raske, aga annan endast parima. Pean juhtima mängu, saama mehed vabalt viskele ja ka ise viskama. Pean muidugi kohti valima ka. Omast arust ikka mõtlen peaga, millal ning kus vise võtta, millal mitte.”

Paiste kasulikkus kajastub lõpus mängu skooril

Peatreener Müürsepa eeskujul polnud ka Post kitsi võistkonna kapteni kiitmisega: “Võrreldes tagaliinipartneri Mario Paistega, siis mina juhin mängu rohkem ning tema on pigem nr 2 ja läbimurdja. Paiste kasulikkus ei paista sageli statistikalehel välja, ta teeb palju musta tööd, mis kajastub lõpus mängu skooris.”

Saalihooajaks oli Post enda sõnul hästi valmis tänu 3×3 korvpallile: “See on aidanud mul hooajaks hästi valmistuda. Esimestest trennidest peale ei pidanud nii palju rassima staadionil ehk seal tuli hulga kergemalt. See 3×3 andis väga palju enesekindlust ka juurde ja oli igati positiivne. Meestkonnast suht paljud mängisid seda suvel: Keila poisid, Jurtom, Lips kui ka Paiste mängis paar etappi. Arvan, et meil oli suhteliselt sportlik suvi tiimil.”

Rääkisime veel sellest, et Post oma pikkuse kohta võttis eelmisel hooajal tublisti lauapalle: “Ma ise ei ütleks, et väga hea nina on lauavõitluses (Muigab.). Lihtsalt proovin aidata tiimi lauavõitluses nii palju, kui saan ja lähen julgelt lauda võtma. Ega kui ei läheks, siis pall ei tuleks ka minu juurde, nii et lauapalle niisama ootama ei saa jääda. Ma viske ajal juba tegelikult näen, kuhu pall põrgata võib ning võin eeldada trajektoori.”

Lõpetuseks tõdes pallur, et hoiab silmad ja kõrvad lahti välismaa osas: “Sinna minek on üks mu eesmärkidest, kuid seda kõike vaatan jooksvalt.”

scroll to top
Inline
Inline