fbpx
Close

Suurest kaotusseisust välja tulnud Kalev/TLÜ teenis Rossi juhtimisel magusa võidu

Avatar
-Brandis Raley-Ross | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas peetakse laupäeval ära kolm mängu, milles esimeses läksid vastamisi Tallinna Kalev/TLÜ ja Rakvere Tarvas. Külalised alustasid võimsalt, kui juba avaveerandi lõppedes oli 35 punkti kirjas. Pärast kolmandat veerandaega vahe veel vähenenud polnud, kuid viimasel neljandikul oli Kalev/TLÜ selgelt parem ja koos Brandis Raley-Rossi viis sekundit enne lõpuvilet tabatud lähiviskega võeti hooaja esimene võit ära.

Tallinna Kalev/TLÜ – Rakvere Tarvas 94:93 (20:35, 25:23, 18:20, 31:15)

Visketabavuses jäi Kalev/TLÜ 53% – 52% peale ja lauavõitlus kuulus neile 37:30 (ründelaud 13:8). Korvisööte jagas Rakvere rohkem 23:21, vaheltlõikeid tegi Kalev/TLÜ rohkem 7:2. Pallikaotuseid kogunes Rakverel 12, Kalev/TLÜ-l 11.

Brandis Raley-Ross kerkis Kalev/TLÜ poolelt üleplatsimeheks 30 punkti, 10 lauapalli ja 7 korvisööduga. Karl-Johan Lips lisas 18 silma, võttis 6 lauapalli ja andis 3 korvisöötu ning Mario Paiste kogus 14 punkti ja sai kätte 8 lauapalli.

Kristaps Gluditis oli Rakvere parim 23 punkti ja 7 lauapalliga. Egert Haller tõi 14 ning Riley Callahan Hayes 13 silma. Sten Saaremäel järgnes 9 punktiga ning jagas ka 9 korvisöötu.

“Tundub, et me ikka puhtalt tahtmise pealt võtsime võidu. Meil on hooaja algus tõusude ja mõõnadega läinud. Ei leia esimestest minutitest agressiivsust üles. Täna tahtsime rohkem, usume endasse. Ei tea, kas osad vennad on üle- või alahäälestatud. Asjad on kokku lepitud, aga pole suutnud neid täita. Järk-järgult leiame oma mängu üles ja usume, mida treener on ette andnud. Minu roll on muutust tuua – kas treener laseb mängida või jätab pingile. Ma usaldan teda. Rossile meeldib kõige rohkem selle palliga toimetada ning usaldame teda. Väga pikk tee on veel minna, et ühele lehele saada. Eks ameeriklased sulanduvad veel meeskonda ja eestlased proovivad oma rolliga leppida. Lõpuks on see ikkagi meeskonnavõit, see on kõige olulisem. Teeme tööd edasi. Tarvas oli tubli, aga õnn oli täna meie poolel,” rääkis Kalev/TLÜ tagamängija Mario Paiste Inspira vahendusel antud intervjuus.

Ülejäänud kahes mängus kohtuvad laupäeval VEF Riga – BK Ventspils ja Valmiera Glass/VIA – BK Liepaja.

scroll to top
Inline
Inline