Algviisiklane Kitsing ja Rytas jätkasid Leedus hooaega võimsa 38-punktilise võiduga

-Kristjan Kitsing | Foto: Siim Semiskar

Kristjan Kitsing ja tema koduklubi Vilniuse Rytas jätkasid laupäeval Leedus kohaliku meistriliiga kuuenda vooruga, milles mindi võõrsil vastamisi Klaipeda Neptunasega. Poolajaks sai Rytas kätte 14-punktilise edumaa ning kolmanda veerandaja lõppedes oli vahe kärisenud juba 26 punktini. Kokkuvõttes teeniti ülekaalukas 98:60 (26:15, 23:20, 24:12, 25:13) võit.

Visketabavuses oli Rytas 53% – 29% üle. Lauavõitlus jäi 35:35 viiki (ründelaud 13:7 Neptunasele). Korvisööte andis Rytas rohkem 29:14 ja vaheltlõikeid tehti 12 võõrustajate ühe vastu. Pallikaotuseid kogunes Neptunasel 21, Rytasel 11.

26 minutit mänguaega teeninud ja algviisikusse kuulunud Kristjan Kitsing viskas 6 punkti (vabavisked 3/4, kahesed 0/3, kolmesed 1/3). Lisaks võttis ta 3 lauapalli, andis 2 korvisöötu, tegi 2 vaheltlõiget, 2 isiklikku viga ja ühe pallikaotuse.

Mindaugas Girdziunas tõi Rytase parimana 16 punkti ja andis 5 korvisöötu. Andrew Darius Goudelock, Arnas Butkevicius ja Christopher Albert McCullough lisasid kõik võrdselt 13 punkti. Gytis Radzevicius järgnes 10 punktiga ja Demetrius Montel Jacksoni nimele jäi 9 punkti, 4 lauapalli ja 5 korvisöötu.

Tadas Pažera jõudis Neptunase eest ainsana kahekohalise punktiarvuni, kes sai kirja 14 silma, 4 lauapalli ja 4 korvisöötu. Evaldas Šaulys, Matas Jogela ja Aidas Einikis järgnesid 6 punktiga.

Turniiritabelis asub Rytas kuue võidu ja ainsagi kaotuseta esimesel kohal. Kaks võitu ja neli kaotust saanud Neptunas on kümne meeskonna seas seitsmes. Järgmises voorus, 25. oktoobril on Rytast koduplatsil tõeline katsumus ees ootamas, kui kohtutakse seni Euroliigas vaid võite tunnistanud, kuid Leedus juba korra siiski libastunud Kaunase Žalgirisega.