Teises liigas edukad Jõgeva ja Hito, külma käega Reinar Hallik jätkab võiduta

-Reinar Hallik | Foto: Siim Semiskar

Saku II liigas pandi reede õhtul pall mängu Kuremaal ja Parksepas. Kui esimeses mängus jäi võit koduseinte tuge nautinud Jõgeva VSK/Tartu Ülikoolile, siis Võrumaal peetud mängust väljus võidukalt külla sõitnud KK HITO/BC Karjamaa.

Jõgeva VSK/Tartu Ülikool – Reinar Halliku Korvpallikool/Iisaku Gümnaasium 81:70 (25:8, 24:30, 9:13, 23:19)

Priit Vene juhendatav Jõgeva VSK/Tartu Ülikool sai stardipakkudelt paremini minema, võites avaveerandaja koguni 25:8. Reinar Halliku tiim mängis kolmanda perioodi keskpaigaks vahe tasa, jõudes vaid kahe punkti kaugusele (51:49), kuid rohkemaks meestel enam jaksu ei olnud.

Kahe kaotuse kõrvale numbritega 81:70 hooaja esimese võidu võtnud Jõgeva VSK/Tartu Ülikooli (2-1) parimana kanti Kris Urviku kontosse 16 punkti, 16 lauapalli ja 6 tulemuslikku söötu. 21 punktiga oli üleplatsimees Sten Lillemägi.

Võiduta jätkava Reinar Halliku Korvpallikooli/Iisaku Gümnaasiumi (0-2) parim skooritegija oli ameeriklane Malik D’Anfernee Pugh 20 punktiga, vanameister Reinar Hallik sai kirja 10 punkti (kaugvisked vaid 1/7 ehk 14,3%), 11 lauapalli ja 4 resultatiivset söötu.

Võrumaa – KK HITO/BC Karjamaa 76:83 (21:11, 20:21, 17:25, 18:26)

Kuigi kodumeeskonnal õnnestus poolajaks kätte võidelda 41:32 eduseis, siis kolmanda veerandaja jooksul mänguskoor võrdsustus ning algas tuline punkt-punkti heitlus, kust väljus sel korral võidukalt lõpus kindlamat kätt näidanud KK HITO/BC Karjamaa seisuga 83:76.

KK HITO/BC Karjamaa (2-0) parimana viskas viimasel kahel minutil 9 silma toonud Aivar Grüning 24 punkti, millele lisas ka 12 lauapalli. Edvard Trumm lisas võimsa kaksikduubli – 17 punkti ja 15 lauapalli. Margo Tali arvele kogunes 12 punkti ja 5 lauapalli.

Lauavõitluse koguni 37:58 kaotanud, kuid palli oluliselt rohkem vahelt lõiganud (18:6) Võrumaa (2-2) eest säras Kaidar Taal 14 punkti, 6 lauapalli, 10 korvisöödu ja 6 vaheltlõikega. Fredi Parker toetas omasid 24 silma ja 10 lauapalliga ning Martin Kulbergi nime järele kanti protokolli 19 punkti, 4 lauapalli, 5 resultatiivset söötu ja 6 vaheltlõiget.