Siim-Markus Posti 28 punkti aitasid Pärnu veerandfinaali avamängus raske võiduni

-Siim-Markus Post | Foto: Siim Semiskar

Alexela korvpalli meistriliiga esimeses veerandfinaalmängus suutis Pärnu Sadam alistada võõrsil BC Valga-Valka Maks&Moorits võistkonna 93:85.

Külalised alustasid kohtumist paremini ja läksid 12:7 juhtima. Valga tegi seejärel aga 11:1 spurdi ning veerandaeg võideti 21:17. Kodumeeskond suutis sama suurt eduseisu poolajaks hoida ning kolmandal veerandaja keskpaigas ka 12 punktiga ette pääseda. Seejärel tegid omakorda pärnakad 11:1 spurdi ning viimasele neljandikule mindi vastu Valga kahepunktilises eduseisus. Siim-Markus Postiga ei suutnud vastased kuidagi hakkama saada ja neljas veerandaeg kuulus Pärnule 28:18, millega asuti seeriat juhtima.

Võitjate eest viskas Siim-Markus Post koguni 28 punkti, jagas 9 resultatiivset söötu ja tema vastu tehti 11 viga. Timo Eichfuss lisas 14, Karl-Johan Lips 13 ning Mihkel Kirves 12 silma. Valga parim oli Edgars Lasenbergs 20 punktiga. Egert Haller tõi 14 ning Maris Ziedins 9 punkti.

Meeskonnad lähevad taas vastamisi 20. aprillil.