fbpx
Close

Siim Raudla 3×3 koondise valusast kaotusest: ei suutnud ise pakutud võitu vastu võtta

-Siim Raudla (paremal) | Foto: Siim Semiskar

-Siim Raudla (paremal) | Foto: Siim Semiskar

Prantsusmaale EM-finaalturniiri pääsu järgi läinud Eesti 3×3 korvpallikoondis pidi võimalusest mängida suurturniiril suu puhtaks pühkima, kuna otsustavas kohtumises saadi valus 17:18 kaotus Belgialt.

Koondise ettevalmistust juhtis ning nendega oli treenerina kaasas Siim Raudla, kes oli nõus pärast mõningast mängujärgsete emotsioonide lahtumist kahe võidu ja ühe dramaatilise, kuid otsustava, kaotusega lõppenud võistluspäeva Korvpall24.ee portaalile kommenteerima.

“Raske on hinnata mängu, kui pole seda jõudnud veel üle vaadata. Ütleks, et oli võrdsete meeskondade mäng ja kahjuks vastased tõmbasid taas lõpus pikema kõrre. Olgugi, et lõpus meile mitu korda võitu pakuti, ei suutnud me otsustavatel hetkedel ise ära panna,” võttis Raudla mängu kiirelt kokku.

“Vastastel individuaalselt kvaliteeti oli, kõik mehed mängivad Belgia saalikorvpalli kõrgliigas. Pigem pakkusime neile väljast põrgatuse pealt viset, et mitte lasta neil korvialuste visetega meid ära lõhkuda, kuid kahjuks panid nad ikkagi paar korda päris valusatel momentidel väljast ära,” lisas peatreener vastase ja valitud taktika kohta.

“Peame lõpuks suutma oma keskmise taseme viia selleni, et suudame ka keskpärase mänguga selliseid võistkondi võita, hetkel jääb veel sellest puudu.”

See, et koondis pidi mängima kolm kohtumist ühel päeval, Raudla sõnul vabanduseks ei sobi: “Ma ei ajaks selle kaela, kuna Belgiale oli see samuti kolmas mäng. Küll selle vahega, et nad said teise ja kolmanda mäng vahel tunduvalt pikemalt hinge tõmmata.”

Palusime 3×3 koondise peatreeneril ka kõigi nelja koondise liikme esituse Prantsusmaal toimunud turniiril lühidalt kokku võtta:

Jaan Puidet – kaptenina hoidis selgelt võistkonna moraali üleval ja oma juhendamisega väljakul tegi ka minu elu palju lihtsamaks.”

Joonas Järveläinen – viskas Slovakkia vastu korvi palle täis, aga veidi on vaja stabiilsust juurde. See tuleb ajaga, kuna ta on 3×3 formaati veel nii vähe mänginud. Rünnakul meie selge liider, keda peame suutma tulevikus veel rohkem ära kasutada.”

Oliver Metsalu – temale saab alati kindel olla. Kaitses hoidis omad asjad tavapäraselt korras, rünnakul enesekindlamalt tegutsedes on tal palju juurde panna.”

Timo Eichfuss – Timo sai meiega treenida enne ärasõitu vaid kaks päeva, lisaks siis turniiri ajal toimunud treeningud. Seda arvestades oli ta väga tubli ning sulandus võistkonda üllatavalt hästi. Vanusega on tulnud ka mängijatarkus, mida ta siin kohati olukordade hindamisel väga hästi ära kasutas.”

scroll to top