Soomes palliv eestlasest keskmängija tõusis U19 mängus meeskonna parimaks

-Karli Kürsa | Foto: Harri Vallila/basketball.kuvat.fi

Noorena Eestist Soome elama kolinud 18-aastane Karli Kürsa tegi pühapäeval oma senise hooaja parima esituse, tõustes Lahti Basketball U19 meeskonna resultatiivseimaks.

Pühapäevases kohtumises Tampere Pyrintö meeskonda võõrustanud Lahti alustas mängu hästi ja võitis avaveerandi 18:12. Teisel perioodil pöörasid külalised mängu enda kasuks ning poolajaks jäi eestlase klubi juba 3 punktiga kaotusseisu. Kolmandal veerandajal viskas Lahti 18 punkti vastaste 22 vastu ega suutnud enam kaotusseisust välja tulla, lõpetades kohtumise seisul 62:70 (18:12, 14:23, 18:22, 12:13). Kürsa viskas kaotusmängus 24 mänguminutiga 16 punkti (kahesed 4/7, kolmesed 1/2, vabavisked 5/6), tõustes sellega oma meeskonna resultatiivseimaks. Lisaks sai 197 cm pikkune keskmängija kirja 8 lauapalli (samuti meeskonna parimana), 3 pallikaotust ja 4 viga.

Soome U19 liigat viletsalt alustanud Lahti noortemeeskond pidi pühapäeval vastu võtma juba neljanda järjestikuse kaotuse. 2016. aastal Eesti U16 koondist esindanud ja tänavu suvel U18 koondise treeninglaagrist osa võtnud Kürsa on SM-sarjas nelja mänguga keskmiselt kirja saanud 7,8 punkti, 6,5 lauapalli, ühe korvisöödu, 2 pallikaotust ja 3 viga.

Hoopis paremini on hooaega alustanud Soome esiliigas mängiv põhimeeskond, kes on võitnud kõik kolm senist kohtumist ja asub turniiritabeli tipus. Mullu esiliigas kaks mängu kirja saanud Kürsa pole tänavu põhimeeskonna eest veel väljakule pääsenud.