Eesti päritolu tsenter sai Soome esiliigas hooaja kõrgeimad minutid, Vehmanen samuti väljakul

-Karli Kürsa | Foto: Harri Vallila/basketball.kuvat.fi

Soome korvpalli esiliigas mängiv eestlane Karli Kürsa sai möödunud nädalavahetusel Forssan Koripojat meeskonna särgis tänavuse hooaja rekordilised mänguminutid, kui tema tiim kaotas 62:88 Jyväskylä korvpalliakadeemiale.

19-aastane ja 197 cm pikkune keskmängija on FoKoPo särgis tänavusel hooajal saanud Soome esiliigas kirja 8 kohtumist, kus keskmiselt 11 minutiga on kogunenud 1,8 punkti ja 2,1 lauapalli.

Jyväskylä akadeemia vastu viibis Kürsa väljakul tänavuse hooaja kõrgeimad 17.14, viskas 3 punkti (kahesed 0/2, kolmesed 1/1, vabavisked 0/2), hankis hooaja rekordilised 5 lauapalli (neist 3 rünnakul), pani 2 kulpi, tegi ühe vaheltlõike ja ühe isikliku vea.

Võitjate parim oli 14 punkti visanud Chrysostom Chukwuma, Aleksei Lukko kogus 12 silma ja koguni 18 lauapalli. FoKoPo poolel kogus Arnold Fripp jr 26 punkti ja 7 lauapalli.

Liigatabelis on Forssan Koripojat ühe võidu ja seitsme kaotusega 12 tiimi hulgas jagama eelviimast ja viimast positsiooni.

Hooaja eel Soome kõrgliigaklubisse Kauhajoki Karhu Basket siirdunud 19-aastane tagamees Kiur Thomas Vehmanen sai laupäeval mänguaega kaks minutit, kui tema koduklubi alistas 86:64 Lapua Kobrat.

Vehmaneni arvele jäi üks möödaläinud kahepunktivise ja üks pallikaotus. Võitjate parim oli 17 punkti ja 14 lauapalli kirja saanud Samuel Givens. Kaotajatest tõi Brandon Boggs 19 silma.

Vehmanen on tänavusel hooajal mänguaega teeninud 15-st mängust seitsmes, keskmiselt 4,3 minutit. Kahes kohtumises, Lahti ja Ura vastu, on Vehmanen visanud 4 punkti. Tänavune söödurekord 3 pärineb matšist Joensuu Katajaga.

Liigatabelis on Kauhajoki hoidmas 10 võidu ja 5 kaotusega kolmandat positsiooni. Juhtimas on Helsingi Seagulls (13-2) ja teisel real Salo Vilpas (12-2).