Noored Itaalias: üleplatsimees Riismaa vedas Pistoia napi võiduni

-Joonas Riismaa | Foto: Siim Semiskar

Itaalia U18 vanuseklassi meistrivõistluste kõrgeimas ehk Eccellenza divisjonis peeti nädala alguses üheksas mängudevoor ning väljakul käis ka neli noort Eesti korvpallurit.

Mait Petersoni koduklubi Bologna Virtus naasis võidurajale, alistades külla sõitnud Rimini Crabsi 94:89. Vahetusmängijate pingilt alustanud Peterson pääses väljakule 16 ning pooleks minutiks, mille jooksul viskas ta 7 punkti (kahesed 2/4, vabavisked 3/4), hankis 3 lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu ja tegi ühe vaheltlõike. Negatiivse poole peale jäi 3 pallikaotust ja 2 isiklikku viga.

Bolognal on nüüd C-alagrupis kuus võitu ja kolm kaotust, millega hoitakse neljandat kohta.

Nädalavahetusel Itaalia tugevuselt neljandas liigas kaksikduubli teinud Joonas Riismaa jätkas samas vaimus, aidates Pistoia Basketi U18 meeskonna koduväljakul 72:69 võiduni Trapani üle. Algviisikus alustanud Riismaa sai võitjate rivistuses enim mänguaega – 30 minutit – ning ei kuritarvitanud seda, visates üleplatsimehena 22 punkti (kahesed 2/4, kolmesed 4/6, vabavisked 6/8). Lisaks kogunes tema arvele 10 lauapalli, 4 resultatiivset söötu, 3 vaheltlõiget, sama palju viskeblokeeringuid, 4 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

Võidurõõmu sai tunda ka Gregor Kuuba, kelle koduklubi Livorno Don Bosco alistas võõrsil Perugia Basketi 78:62. Vahetusmängijate pingilt sekkunud Kuuba pääses platsile 25 ja pooleks minutiks, mille jooksul tõi ta 3 punkti (kahesed 0/3, kolmesed 1/5), võttis sama palju lauapalle, andis ühe resultatiivse söödu, blokeeris ühe vastaste pealeviske ning tegi ühe isikliku vea.

Danil Mäeoru koduklubi Latina New Basket Time võõrustas Rooma Progetto Basketit, kellele jäädi alla 65:79. Mäeorg pääses platsile vaid 2 ja pooleks minutiks ning tegi selle ajaga ühe isikliku vea.

Livornol on nüüd D-alagrupis kirjas seitse võitu ja üks kaotus, millega jätkatakse teisel kohal. Ühe kohtumise rohkem pidanud Pistoia on kolme võidu ja kuue kaotusega 12. positsioonil ning kõik üheksa mängu kaotanud Latina asub viimasel ehk 14. kohal.