Poolajaks 65 punkti visanud ja meeskondlikult tegutsenud Kalev/Cramo teenis kindla võidu

-Calvin Godfrey ja Sten Sokk | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas toimus neljapäeval üks mäng, milles BC Kalev/Cramo võõrustas TalTechi ning teenis veenva 26-punktilise võidu.

BC Kalev/Cramo – TalTech 108:82 (33:22, 32:17, 27:19, 16:24)

Kalevlased juhtisid avaveerandi keskpaigaks 14:8 ning paar minutit hiljem oli vahe üle kümne punkti. Teise veerandaja alguseks oli neil 33 punkti kirjas TalTechi 22 vastu ning Martin Paasoja kaugviskest mindi peagi 43:22 ette. Vahe suurenes 23 sekundit enne poolaja lõppu ka 28 punktile, kuid Eric Schmalz vastas seejärel lähiviskega.

Kalev/Cramo jätkas kolmandal veerandajal samuti head minekut ning 5.26 möödudes oli eduseis 30-punktiline. Joonas Järveläineni viimasel veerandajal visatud 11 punkti toel suutis TalTech vahet vähendada, kuid mäng enam põnevaks ei kujunenud ja matši favoriit võttis kokkuvõttes suure võidu.

Visketabavuses jäi Kalev/Cramo 55% – 50% peale ning lauavõitlus võideti 36:32 (ründelaud 14:12). Korvisööte andsid kalevlased rohkem 35:15 ja pallikaotuseid kogunes TalTechil rohkem 19:14.

Kalev/Cramo parimateks kerkisid Sten-Timmu Sokk ja Jonathan Leon Holton, kes tõid kumbki 18 punkti ning veel vastavalt 5 korvisöötu ja 9 lauapalli. Calvin Jerome Godfrey tegi kaksikduubli 17 punkti ja 10 lauapalliga, Tanel Kurbas järgnes 13 ja Martin Paasoja 11 punktiga.

Joonas Järveläinen tõi TalTechi poolelt 18 punkti. Leemet Böckler lisas 16, Levi Martin Giese 14 (lisaks 6 lauapalli), Sten Olmre 12 ja Eric Schmalz 10 punkti.

Olgu ühtlasi ära mainitud, et Kalev/Cramo eest ei jooksnud platsile Kristjan Kangur ning TalTechi ridadest jäid eemale Gregor Arbet ja Oliver Metsalu, Marek Ojamäe ning Karl-Kristjan Karpin mänguaega ei teeninud.

Eesti-Läti korvpalliliigas toimuvad järgmised mängud laupäeval, 30. novembril. Tartu Ülikool võõrustab esimeses kohtumises Riia VEF-i, Jurmala võtab võõrsil vastu Rapla Avis Utilitase, Tallinna Kalev/TLÜ on vastamisi TalTechiga, BK Ogre heitleb BK Liepajaga, BC Valga-Valka/Maks&Moorits sõidab külla Valmiera Glass VIA-le ning viimases matšis on vastamisi Läti Ülikool ja Rakvere Tarvas.