Riismaalt taas võimas kaksikduubel, Soresina ja Mitt teenisid hooaja esimese võidu

-Joonas Riismaa | Foto: Siim Semiskar

Nädalavahetusel peeti Itaalia kolmandas (Serie B) ja neljandas liigas (Serie C Gold) järjekorras kümnes mänguvoor. Neljast väljakul käinud eestlasest pallurist said võidurõõmu maitsta Joonas Riismaa, Hugo Erkmaa ja Arnold Mitt, neist viimasele oli tegu hooaja esimese võiduga.

Üheksa järjestikuse kaotusega hooaega alustanud Soresina Gilbertina (0-9) suutis nukra seeria lõpetada, alistades kodus alagrupi ülemises osas paikneva Lecco Basketi (6-3) 79:74 (20:14, 21:25, 20:21, 18:14). Kolm esimest veerandaega mängiti äärmiselt tasavägiselt ning kodumeeskond läks otsustavale mänguperioodile minimaalses eduseisus (61:60). Viigiseisul 65:65 tabasid Soresina mängumehed kolm järjestikust kaugviset ning Ygor Biordi 2+1 rünnaku järel näitas tabloo kodumeeskonna 77:67 paremust. Viimase 3 minutiga Lecco enam üllatada ei suutnud ning väljakuperemehed võisid rõõmustada hooaja avavõidu üle.

Arnold Mitt kogus sel hooajal juba viiendat korda kahekohalise punktisumma, kui viskas 17 minutiga 10 punkti (kahesed 4/8, kolmesed 0/1, vabavisked 2/2). 208-sentimeetrine keskmängija hankis ka hooaja kõrgeimad 7 lauapalli, blokeeris ühe pealeviske, andis ühe korvisöödu, kuid tegi ka ühe pallikaotuse ning 4 isiklikku viga. Kohtumise otsustavatel hetkedel kahe kaugviskega hiilanud Matteo Lottici tõi võitjate parimana 18 silma. Fabio Stefanini tõi Lecco kasuks üleplatsimehena 20 punkti.

Avellino (1-7) võttis kodus tugeva teise poolajaga kindla 72:53 (20:13, 10:19, 18:12, 24:9) võidu samuti ühe võidu peal olnud Cassino Virtuse (1-8) vastu. Poolaja kahe punktiga kaotanud Hugo Erkmaa koduklubi ei jätnud teisel poolajal midagi juhuse hooleks, võites viimased kaks veerandaega koguni 42:21. Kohtumise lõpuks oli kahe meeskonna suurim erinevus kahepunktivisete tabavuses (61% vs 39%).

Hugo Erkmaa sai oma meeskonnast enim mänguminuteid (35), mille jooksul kogus 10 punkti (kahesed 1/3, kolmesed 2/3, vabavisked 2/4), 3 lauapalli, 4 korvisöötu, 3 vaheltlõiget, kaks pallikaotust ja ühe isikliku vea. Andrea Locci tõi üleplatsimehena 17 silma. Cassino resultatiivseimaks kerkis Alessandro Cecchetti 16 punktiga.

Soresina (1-9) jätkab B-alagrupis viimasel kohal, Avellino (2-7) tõusis D-alagrupis 16 võistkonna seas 14. positsioonile.

Aste madalamal sai Montale (4-5) hooaja viienda võidu, kui koduväljakul alistati tasavägises ja emotsionaalseks kujunenud mängus Livorno Pielle (5-3) 83:76 (22:21, 24:17, 15:25, 22:13). Montale klubi sotsiaalmeedia põhjal suutis kodumeeskond võrdselt kulgenud avaveerandaja järel kokku panna 16:0 vahespurdi (38:21), kuid Livorno tuli vargsi mängu tagasi ning jõudis kolmanda veerandaja keskel seisu viigistada (50:50). Külalised juhtisid otsustaval mänguperioodil veel 76:72, kuid Montale lõpetas kohtumise 11:0 spurdiga, mis tagas viimasest kuuest mängust viienda võidu. Võitluslikku kohtumist jäi ilmestama ka mõlemale meeskonnale määratud rahatrahvid (Livorno 180€, Montale 45€) kohtunike suunas saadetud emotsioonide eest.

Joonas Riismaa kerkis juba harjumuspäraselt üleplatsimeheks, saades 33 minutiga kirja hooaja kuuenda kaksikduubli. Neljanda liiga Toskaana regiooni skooriliider viskas 28 punkti (kahesed 7/9, kolmesed 2/5, vabavisked 8/12), hankis 11 lauapalli, blokeeris kaks pealeviset ning tegi sama arvu isiklikke vigu. Tommaso Dell´Agnello tõi Livorno klubi ridades 18 silma.

Kaotuse sai kirja ka teine Livorno klubi, Gregor Kuuba leivaisa Don Bosco (2-6). Kodus jäädi kehva alguse järel 50:68 (9:23, 19:17, 10:16, 12:12) alla Castelfiorentino (6-2) nimelisele meeskonnale. Kuigi Livorno teenis külalistest peaaegu kaks korda enam vabaviskeid (19/28 vs 10/15), jäädi hätta mängust sooritatud pealevisete tabamisel (14/55 ehk 25%).

Eelmise kohtumise õpingute tõttu vahele jätnud Gregor Kuuba sekkus mängu vahetusmängijana ning viskas 18 minutiga 5 punkti (kahesed 1/2, kolmesed 0/1, vabavisked 3/4), noppis 3 lauapalli, andis ühe korvisöödu ning sooritas kaks isiklikku viga. Costantino Bechi jõudis 14 punktiga ainsa Livorno mängumehena kahekohalise punktisummani. Külalistest suutis sarnase punktisummaga vastata Marco Zani.

Liigatabelis on Montale (5-5) 10 mängu järel 5 võiduga seitsmes, ühe kohtumise vähem pidanud Livorno (2-7) on eelviimane ehk 14.