fbpx
Close

Eesti klubijuht käis külas Juan Carlos Navarrol ja Barcelona korvpalliosakonnal

-Tanel Einaste ja Juan Carlos Navarro | Foto: Erakogu

-Tanel Einaste ja Juan Carlos Navarro | Foto: Erakogu

Korvpalliklubi Viimsi/Estover tegevjuht Tanel Einaste viibis neli päeva Barcelonas, kus tal avanes võimalus jälgida FC Barcelona korvpalliosakonna tööd ning kohtuda treenerite ja juhtkonnaga. Teiste seas kohtus Einaste Kataloonia suurklubi noortetöö direktori Juan Carlos Navarroga ja külastas FC Barcelona esindusmeeskonna Euroliiga kohtumist, kus väljakuperemehed mängisid üle Tel Avivi Maccabi.

“Loomulikult oli kogetu ühtepidi võimas ja inspireeriv. Samas arusaadav, et kõike üks-ühele üle võtta sellisest superklubist Eestisse ei ole võimalik. Seega kõiki üksikuid fakte ei ole mõtet välja tuuagi, kuidas ja mis Barcelonas tehakse,” selgitas Einaste pressiteate vahendusel.

Kuna tegu ei olnud Einastele esimese sarnase kogemusega, siis vastavalt oli seatud ka tähelepanu rõhuasetus: “Olin endale paika pannud kindlad asjad, mida jälgida ja küsida. Ma ei keskendunud sel korral üksikutele harjutustele, kuivõrd treeningute ja protsessi üldisele ülesehitusele ja läbiviimisele. On ju võti tihtilugu detailides ning minnes sellest “wow-efektist” edasi, sain nii uusi mõtteid kui kinnitust ideedele, mida kindlasti saame rakendada ka oma töös.”

Näitena tõi Einaste: “Isegi selliste võimaluste juures ei ole ka Barcas kõik treenerid professionaalid, vaid vabatahtlikud või osalise tööajaga. Aga treeningul nad endale seda vabanduseks ei too, järeleandmisi ei tee ning panustavad kogu energia ja teadmised. See tagabki treeningute rütmi, voolavuse ja efektiivsuse, mida on kindlasti võimalik viia ka Eestis samale tasemele, läbi planeerituma tegevuse.”

Kasulikuna toob Einaste välja külastuse käigus saadud isiklikud kontaktid: “Võõrustajate vastuvõtt oli väga sõbralik ja nii sai sõlmitud uusi kui uuendatud vanu kontakte. Näiteks on Barca B, ehk duubelmeeskonna, peatreener Diego Ocampo ning skautingu osakonna pealik Juan Llaneza, tuttavad ajast, mil mõlemad olid seotud Sevilla klubiga, kui sinna siirdus meie klubist mängima Karl Robin Jürjens. Märkimata ei saa jätta kohtumist Juan Carlos Navarroga, mis teeb au igale korvpallisõbrale, aga seda enam, kui sellel kohtumisel on professionaalne põhjus. Siinkohal tänud Reed Nopponenile ja tema Hispaania partneritele uste avamise eest!”

scroll to top