fbpx
Close

Sten Sokk: sa pead mänguga näitama, et oled parem, vahel me unustame selle ära

-Sten Sokk | Foto: BC Kalev/Cramo Facebook

-Sten Sokk | Foto: BC Kalev/Cramo Facebook

BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond suutis täpselt kümme päeva pärast 5-punktilist kaotust Pärnu Sadamale võtta revanši, kui teisipäeva õhtul mängiti oma tänavune kodune kõige kõvem rivaal üle 93:82 (21:15, 22:34, 26:19, 24:14).

Kuna ameeriklasest mängujuhi Marcus Keene’i närv ei pidanud taas vastu ja vahetuspingil tooli löömise eest tehnilise vea teenimise eest peatreener Roberts Štelmahers teda enam teisel poolajal ei kasutanud. Keene’i kontole jäi 9 minutiga 8 punkti.

Mõnevõrra ootamatult seeläbi suurema rolli teeninud Sten Sokk kasutas oma võimaluse eeskujulikult ära ning tema pick and roll olukorrad tekitasid Pärnu kaitsele kõvasti peavalu. Pikaaegsele Eesti koondislasele läks lõpuks kirja 24 minutit, 14 punkti ja 9 resultatiivset söötu.

Korvpall24.ee portaalile sõnas Sokk pärast kohtumist intervjuud andes, et tema tahakski Kalev/Cramo poolt koduliigas meeskondlikumat mängu, kuna sellisel juhul tuleksid võidud kergemini.

Suutsite Pärnule eelmise kaotuse eest ikkagi kätte maksta, aga kergelt see võit ei tulnud?

Ei pidanudki tulema. Pärnu on hea sats olnud ja enne tänast olid nad veel ka põhiturniiri liidrid ning ma ei näe põhjust, miks me oleksime pidanud mäekõrguselt üle olema.

Alustasite bravuurikalt ja tegite alguses kohe edu sisse, aga siis Pärnu tuli järele ja haaras ise ohjad. Mis te alguses õigesti tegite ja mis siis juhtus?

Meil kipub, vähemalt kõrvalt vaadates, tähelepanu ja keskendumine ära minema. Me ei suuda ühtlaselt keskenduda nii kaitses kui rünnakul oma asjadele. Meil on küll (Janari) Jõesaar ja (Maurice) Kemp nüüd juures ja eks see lööb meie mängu veidi sassi, aga see ei tähenda, et me peaks kaitses kuidagi järele andma. Me kaotame mehi liiga kergelt ära ja anname neile liiga palju kergeid korve. Sealt saavad nad enesekindluse kätte ja siis on kõigil hea mängida. Pärnu on alati kodus hästi mänginud.

Sa ise said ilmselt oodatust rohkem mänguaega, kui põhimängujuht Marcus Keene tooli löömise eest tehnilise korjas ja peatreener (Roberts) Štelmahers teda enam väljakule ei pannud. Said Sa poolajapausil aru, et Sinul tuleb seda vankrit vedama hakata?

Meil pole nii, et mina või keegi teine. Peame ühtse võistkonnana mängima. Meil on Eesti mõistes väga hea tiim, igale positsioonile on kaks või rohkem meest. Suudame võistkonnana selle mängu kergelt ära võita ja ei pea individuaalselt mängima. Eesti liigas pole meil muud vaja. VTB Ühisliigas peavad meid rasketest hetkedest välja vedama individuaalsed oskused, sest vastased on nii palju paremad.

Sa ise said kirja 9 resultatiivset söötu ja meeskondlikult oli see number teil 24. Kas palli liikumisega võid rahule jääda?

No jah. Ütleme nii, et ma teist aastat mängin nende liikumistega ja teised mehed on ka harjunud. Olgugi, et ma pole mänguliselt kõige paremas vormis, kuna pole pikalt mänginud, siis ma tean, kus keegi olema peab. Tuleb need olukorrad ära kasutada.

Kui palju Sinu hinnangul Jõesaare ja Kempi lisandumine teile juurde annab?

Kindlasti annab! Jõss on ju teada-tuntud mängumees, Kempi veel vaatame. Ta on muidugi statistiliselt head mängud teinud. Eks ta veel sulandub sisse. Usun, et mõlemast neist on väga palju abi ja treenerid suudavad nad väga hästi meile meeskonda sisse mängitada.

Kui palju te igapäevaselt treeningutel korrutate, et ei tohi minna vastaste provokatsioonidega kaasa? Täna jälle (Märt) Rosenthal tõmbas platsil Keene’i käima ja rikkus sellega ta mängu. Samuti mingil hetkel olite kohtunike peale väga pahased. Kas te üritate kuidagi selle kallal tööd teha, et neid probleeme vältida?

No kohtunikud kohtunikeks. Nemad lõpuks ei otsusta neid mänge. Muidugi me tegime endal ise elu raskemaks, kui lasime Pärnu mängu tagasi. Muidugi tuleb närvilisus sisse. Noored mehed siin, kes pole Euroopas veel nii kogenud, lähevad bravuuriga kaasa. Pole vaja. Sa ei saa näidata, et oled parem ennast väljendades, pead mänguga seda näitama. Vahel me unustame selle täiesti ära, see on kurb.

Suure tõenäosusega kohtute Pärnuga juba sel pühapäeval uuesti karikafinaalis, kui kõik läheb mõlema tiimi plaanide kohaselt. Mis saab tolles mängus olema teistmoodi?

Me peame järk-järgult oma mängu parandama, et kindlalt ikkagi need Eesti mängud ära võidaksime. Mina ütlen, et meie eelmise ja selle aasta mõte kogu treeneritebrigaadil on võistkondlikult võita. Ilmselgelt on kohati individuaalset meisterlikkust ka vaja, aga koduliigas me saame võistkondlikult vabalt hakkama. Peame sellise ühtsuse leidma, et ühiselt teistest paremad olla.

scroll to top