fbpx
Close

Sten Sokk: võitmine tekitab võitmist, Kitsing on siin kõige eredam näide!

-BC Kalev/Cramo. | Foto: Siim Semiskar

-BC Kalev/Cramo pärast võitu Peterburi Zeniidi üle | Foto: Siim Semiskar

Korvpallipodcastis “Möödavise” käis kolmapäeval külas BC Kalev/Cramo ja Eesti koondise tagamees Sten Sokk, kellel palusime loomulikult ka analüüsida oma koduklubi ilusat hooaja algust VTB Ühisliigas, kus vahepeal tehti järjest selg prügiseks Nižni Novgorodil, Kaasani Unicsil ja Euroliiga klubil Peterburi Zeniidil.

Seejuures on Cramo tänavuste heade mängude taga olnud suuresti Eesti mängumehed eesotsas Kristjan Kitsingu, Kristjan Kanguri, Janari Jõesaare, Martin Dorbeku ja Soku endaga. Sokk oli nõus saatejuht Karl Rinaldo püstitatud väitega, et eelpool mainitud meeste tänavune enesekindlus tuleneb aastatepikkusest mängimisest Ühisliiga tasemel.

“Ilmselgelt on sellest palju abi. Nädalast nädalasse selliste mängude saamine on kõigile kasulik. Isegi, kui vaatad kõrvalt,” rääkis Sokk. Samas tõi tagamees sisse sama nüansi veidi teise nurga alt: “Eelmine aasta andis väga palju siin olnud eestlastele juurde just enesetunde mõttes.”

“Kui saad järjest peksa ja peksa ja peksa, siis kaotamine tekitab kaotamist. Nüüd me võitsime ühe mängu Nižni vastu, kuigi keegi ei oodanud seda. Teises uskusime, et miks mitte Unicsit kodus võita. Võitsime. Võitmine tekitab võitmist! Kitsing on kõige eredam näide. See enesekindlus, mis ta eelmisel hooajal sai, on kandunud sellesse aastasse edasi. Nii nagu tema praegu viskab… talle tehakse iga mäng üks-kaks viga viskel, kuna talle reaalselt hüpataksegi sisse,” analüüsis Sokk.

Peatreener Roberts Štelmahersi nüansse ei soovinud Sokk liiga pikalt lahata, kuid kasutas lätlase iseloomustamiseks Kristjan Kanguri sõnu: “Peatreener on karm, aga õiglane.” Aga hiljem lisas tagamees veel: “Tal on väga hea mängu ja mängijate tunnetus. Näha on, et ta on ise heal tasemel kaua mänginud ja tunnetab nii põhi- kui varumängijate siseelu. Ta jagab ära, millal on vaja toetada ja millal kurja häält teha.”

Kuula “Möödaviske” 8. osa:

scroll to top