Joosep Russaku tulemuslik mäng tõi tabeliliidrile esimese kaotuse

-Joosep Russak | Foto: Siim Semiskar

Saku I liigas peeti kolmapäeva ja neljapäeva õhtul oktoobrikuu viimased mängud. Neist ühe tulemusena pole tabelis enam täiseduga meeskondi, sest senini vaid võite tunnistanud G4S Noorteliiga pidi vastu võtma hooaja esimese kaotuse.

Tartu Kalev/Estiko – KA Tallinna Kalev/TSK 64:80 (12:29; 11:17; 22:13; 19:21)

Turu tn spordihoones toimunud kohtumises tegid võõrustajad avaveerandil hulgaliselt möödaviskeid, mis avaldus ka esimese mänguperioodi skooris (12:29). Liigatabelis kõrgemal asuv külalismeeskond domineeris ka järgmist kümmet minutit, mille järel kuvas tabloo seisu 23:46. Kolmandal veerandajal said tartlased ennast lõpuks käima, visates 22 punkti KA Tallinna Kalevi 13 vastu, mille tulemusel vähenes vahe 14-punktiliseks (45:59). Külalismeeskond hoidis siiski mängu enda kontrolli all, saades tabelisse hooaja kolmanda võidu (3-1). Tartu Kalev/Estikol on nüüd ühe võidu kõrval kirjas kolm kaotust.

Võitjate poolel säras 22 punktiga Tom Kaldre, Martin Jurtom toetas omasid 15 punkti ja 7 lauapalli ning Winslo Collin Barry Jr 13 punkti ja 12 lauapalliga. Estiko eest jõudis ainsana kahekohalise punktisummani Artur Liiv, kes viskas 12 silma, lisaks kogus ta 6 lauapalli.

Tamsalu Los Toros/TALTECH – KK Viimsi/Noto 96:94 (29:36; 23:17; 25:21; 19:20)

Viimsi meeskond oli sel hooajal kõigis varasemates mängudes vähemalt 90 punkti täis visanud ja erandiks ei olnud ka neljapäeva õhtu. Sellele vaatamata suutis Paf Eesti-Läti ühisliigas mängiva Taltechi duubelmeeskond Tamsalu Los Toros tasavägise kohtumise enda kasuks kallutada. Erakordselt suureskoorilise esimese neljandiku järel olid Valdo Lipsu hoolealused Viimsist seitsmepunktilise eduseisu välja võidelnud (29:36), esimesel veerandil kolm kaugviset tabanud Gaspar Bibikovi arvele oli selleks hetkeks kogunenud 12 punkti. Järgmisel neljandikul oli Tamsalu võistkond pidevalt haardeulatuses kuni viigistas Janar Aniste kaugviskest 1:40 enne poolajapausile minekut seisu (49:49).

Teisel poolajal pandi pall mängu Viimsi minimaalsest eduseisust (52:53). Sander Viilupi kolmepunktivisetest läks mitut puhku juhtima hoopis Tamsalu (55:53 ja 60:59), kes oli enne viimast veerandit võtnud juhtohjad enda kätte (77:74). Punkt-punkti heitlus kulges kuni viimase minuti otsustavate hetkedeni (92:91), seejärel tõi Viilup lühikese aja jooksul järjest neli punkti (96:91) ning mäng oli tehtud. Kristjan Evart teenis peale seda küll kolm vabaviset ja realiseeris need kõik, kuid Tamsalu võit oli tõsiasi.

Viis kaugviset tabanud Sander Viilup kerkis 32 punktiga üleplatsimeheks, Eric Schmalz tõi Tamsalule 22 silma. Kaotajate poolel oli resultatiivseim samuti viis kolmest tabanud Gaspar Bibikov 24 punktiga, Kristjan Evart ja Mihkel Allorg lisasid võrdselt 18.

Kumbki meeskond on nüüdseks võitnud kaks ja kaotanud kaks mängu, jagades turniiritabelis 7.-8. kohta.

Eesti Maaülikool/SKARCON – G4S Noorteliiga 77:74 (20:20; 17:19; 27:17; 13:18)

Maaülikooli spordihoones peetud matši alustas agressiivsemalt kodumeeskond, kes saavutas avaveerandil mitmel korral kaheksapunktilise edu (11:3 ja 16:8). Sellele vaatamata lõpetati esimene neljandik viigiseisul 20:20. Mängu teisel perioodil oli kord ees Eesti Maaülikool, kord G4S Noorteliiga, kuid Hugo Toom tõi oma tabava kahepunktiviskega avapoolaja võidu siiski külalismeeskonnale (37:39).

Kolmanda veerandi alustuseks tegid võõrustajad vähem kui kolme minutiga 9:0 spurdi, võttes juhtohjad enda kätte (46:39). Veerandi keskpaigaks vähendas Hugo Toomi kaugvise G4S meeskonna poolehoidjate rõõmuks vahe minimaalseks (50:49), kuid Joosep ja Jaagup Russak ning Sten Kuber kindlustasid taaskord EMÜ eduseisu (64:56). Viimase veerandaja alguses hoolitses EMÜ skooritegemise eest Gert Kaldmäe, visates kuus punkti järjest (70:61), kuid sellele vaatamata tuli Noorteliiga järgi: kaks minutit enne lõppu 73:70 ning pärast Kasper Suuroru vabaviskeid 73:72.

Päevakangelane Joosep Russak, kes võitjate parimana 22 punkti tõi, tüüris ülikoolitiimi võidusadamasse numbritega 77:74. Võistkonnakaaslane Gert Kaldmäe toetas teda 19 silmaga. Kaotajate poolel jäi Hugo Toomi arvele parimana 27 punkti, Karl Andres Matute Perner lisas 16.

Mõlemal võistkonnal on nüüd kolm võitu ja üks kaotus, millega jagatakse tabelis 1.-3. kohta.

Esiliiga jätkub juba täna õhtul, kui peetakse kolm kohtumist.