fbpx
Close

Südi vastupanu osutanud Tallinna Kalev/TLÜ vandus alla Kalev/Cramole, Riia VEF-ile kindel võit

-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas jätkab BC Kalev/Cramo kaotuseta, kui kolmapäeval võideti napilt linnarivaali Tallinna Kalev/TLÜ-d. Ainsas Läti pinnal toimunud kohtumises alistas Riia VEF kindlalt Betsafe Jurmala meeskonna.

Tallinna Kalev/TLÜ – BC Kalev/Cramo 72:79 (20:18, 19:24, 14:17, 19:20)

Kalev/TLÜ asus kiirelt 5:0 juhtima, kuid Cramo vastas sellele 9:2 spurdiga. Tasavägiselt kulgenud avaveerand kuulus siiski kodumeeskonnale 20:18. Peagi jäi Cramo 29:20 kaotusseisu, kuid vastased tegid kaks pallikaotust ning Branko Mirkovici ja Maksim Salaši kolmepunktivisetest vähendati vahe kolmele silmale. Mõni hetk hiljem oli Kalev/TLÜ juba kaotusseisu jäänud ning poolajale mindi Cramo 42:39 juhtimisel.

Eeldatav favoriit ei suutnud kolmanda veerandajaga eest ära pääseda ning kui viimasest neljandikust oli minuti jagu mänguaega kulunud, vähendas Janar Talts kaugviskest Kalev/TLÜ kaotusseisu vaid ühele punktile. Taylo Staffordi vabavisetest asus kodumeeskond peagi ka 62:61 ette, kuid Kristjan Kanguri kaugviskest pääses Cramo loetud sekundite pärast uuesti juhtima. Viimase minuti eel viis Janari Jõesaar omad kuue silmaga ette, aga Kalev/TLÜ poolelt vastas samuti kolmepunktiviskega Damarcus Jamaal Harrison. Edasi aga Cramo enam ei eksinud ning Landen Lucase vabavisetest ja Martin Dorbeku lähiviskest teeniti raske seitsmepunktiline võit.

Landen Lucas tõi Kalev/Cramole 17 punkti ja 6 lauapalli. Kristjan Kangur lisas 13 silma ja 6 lauapalli, Branko Mirkovici arvele jäi 10 punkti ja 7 korvisöötu. Martin Dorbek tõi omadele 9, Reggie Lynch ning Janari Jõesaar 7 silma, kellest viimane sai kätte ka 8 lauapalli.

Tallina Kalev/TLÜ resultatiivseim oli Janar Talts 18 punkti ja 6 lauapalliga. Taylor Stafford lisas 15, Karl-Johan Lips 13, Bamba Fall 10 ja Damarcus Jamaal Harrison 9 silma.

Betsafe Jurmala – Riia VEF 73:96 (18:23, 17:29, 22:22, 16:22)

Jurmalas toimunud mängus näitas võimu Riia VEF, kui teenis kohaliku tiimi vastu 23-punktilise võidu. Vahe tehti sisse teisel veerandajal, mille VEF võitis 12 punktiga. Seejuures viskas Riia suurklubi igal veerandajal vähemalt 22 silma.

Võitjate parimaks kerkis Arturs Ausejs 19 punktiga. Kristaps Janicenoks ja Roberts Stumbris tõid võrdselt 13 silma. Steve Zack lisas 11 ning Artjoms Butjankovs 10 punkti. Ameeriklastest tagamehed Vincent Council ning Jabril Armon Durham andsid samuti olulise panuse, kes tõid vastavalt 9 punkti ja 7 korvisöötu ning 5 punkti ja 9 korvisöötu.

Kristpas Mediss viskas kodumeeskonna poolelt 14 punkti, Kristaps Plavnieks lisas 10 silma. Võrdselt 9 punkti tõid Edgars Jeromanovs, Ugis Pinete ning Endru Davids Smits.

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliiga jätkub laupäeval, 27. oktoobril koguni viie mänguga. Eesti klubidest heitlevad omavahel BC Valga-Valka/Maks&Moorits ning Pärnu Sadam. TalTech võtab koduväljakul vastu Betsafe Jurmala, Tartu Ülikool võõrustab BK Ogret ning Tallinna Kalev/TLÜ kohtub Valmiera Glass VIA tiimiga. Rapla Avis Utilitas sõidab külla BK Ventspilsile.

scroll to top