Tanel Kurbas aitas Gliwicel naasta võidulainele

-Tanel Kurbas | Foto: Siim Semiskar

Tanel Kurbase koduklubi GTK Gliwice naases Poola kõrgliigas võidulainele, kui koduväljakul võeti võit seni vaid kaotusi tunnistanud ja liigatabelis viimast kohta jagava Koszalin AZS meeskonna üle numbritega 95:71 (17:23; 27:27; 23:17; 28:4).

Külalised suutsid eestlase koduklubile tõsist vastupanu osutada esimesed kolm veerndaega, mille käigus muutus mängu liider tervelt 12 korda. Kolmanda veerandaja alguses leidis Gliwice end hetkeks isegi 11 puntkilisest kaotusseisust, mis suudeti veerandaja lõpuks tasa mängida.

Otsustavat neljandikku alustasid meeskonnad viigiseisust 67:67. Kuigi veerandaja esimese korvi viskasid külalised, siis jäi see viimaseks korraks mängus, kui Koszalin juhtis. Ülejäänud osa veerandajast domineeris Kurbase koduklubi täielikult ning tasuks saadi liigatabelisse väärtuslik 24 punktiline võit.

Võitjate resultatiivseimana tõi 17 silma vahetusest sekkunud keskmängija Szymon Kiwilsza. Teda toetasid võrdselt 15 punkti visanud Myles Mack ja Damonte Dodd. Tanel Kurbasele jagus mänguaega 11 minutit, mille jooksul tõi eestlasest ääremängija 5 punkti, tabades seejuures kõik viskeüritused (kahesed 2/2, vabavisked 1/1). Lisaks noppis Kurbas ühe lauapalli, jagas ühe resultatiivse söödu ning sooritas ühe isikliku vea.

Koszalini parimanana viskas 19 silma Dragoslav Papic. Drew Brandon lisas omalt poolt 13 punkti ja 8 lauapalli.

Kurbase koduklubi asub kahe võidu ja ühe kaotusega liigatabeli keskel. Gliwice jaoks jätkub liigahooaeg juba 28. oktoobril kui võõrustatakse Gdanski Polpharma Starogard meeskonda.