fbpx
Close

Suvel ka Rapla radaril olnud Ogre tagamees superesitusest: pühendasin selle mängu Kobe Bryantile

-James Batemon | Foto: Siim Solman

-James Batemon | Foto: Siim Solman

Reede õhtul andis Rapla Avis Utilitas kodusaalis lahingu Paf Eesti-Läti korvpalliliiga liidrile BK Ogrele, kuid pidi lõpuks siiski tunnistama vastaste 89:75 paremust. Täiesti hullumeelse soorituse tegi lätlaste särgis 22-aastane ameeriklasest mängujuht James Batemon.

185 cm pikkune tagamees, kes keskmiselt 17,3 punktiga on olnud Ogre tänavuse hooaja edukaim mängumees, kogus Rapla vastu 29 minutiga 34 punkti (kahesed 7/8, kolmesed 4/5 ja vabavisked 8/11) ja 5 resultatiivset söötu. Efektiivsusteguriks sai Batemon kirja koguni 42.

Huvitava fakti seoses Batemoniga viskas pärast kohtumist õhku Delfile intervjuu andnud Rapla peatreener Toomas Annuk, kelle sõnul oli Batemon hooaja alguses ka nende klubi radaril. Korvpall24.ee kasutas juhust ja läks küsis Batemonilt üle, kas Rapla huvi läbi agendi ka tema kõrvu jõudis.

Saite Rapla vastu võidu kätte. Kas Ogre meeskonna esitusega ka rahule jääd?

Olen väga rahul! Võõrsilmängule on raske tulla ja hästi mängida, eriti pärast pikka bussisõitu. Tulla tugeva Rapla meeskonna juurest võiduga ära, see pakub palju rõõmu.

Individuaalselt tegid uskumatu soorituse, tabasid nii lähedalt kui kaugelt. Kuidas ise seda hindad?

Taaskord, olen väga rahul! Ütlesin enne kohtumist välja, et pühendan selle mängu Kobe Bryantile, kes oli minu kõigi aegade lemmik korvpallur. Tahtsin alati olla nagu tema. Tegin endale täna tema afrosoengu ja seepärast olen väga rahul, et võitsime.

Kuidas Kobe Bryanti hukkumise uudis Sulle mõjus?

See oli raske, väga raske. Ma isegi nutsin veidi. Õnneks on mul tüdruksõber siin ja tema on minule toeks, aga see oli raske. Niimoodi surra ja veel koos tütrega… Minu palved on tema perekonnaga ja kõigi teiste perekondadega, keda see tragöödia puudutas. Aga mina jätkan oma tööd, tema pärast.

Miks Ogre meeskond Eesti-Läti liigas juhib? Mis on teie edu retsept?

Usun, et kõik lihtsalt teavad oma rolli. Me mängime head meeskondlikku korvpalli. Kõik teevad seda, mida nad peavad tegema selleks, et me võidaks. Meeskonnakaaslased saavad omavahel hästi läbi ja ergutavad üksteist, see aitab enesekindlust koguda. Arvan, et asi on lihtsalt meie meeskonna sisekeemias. See on see n-ö saladus, mis aitab meil liigatabeli tipus püsida.

Kas tead, et ka Rapla meeskond oli hooaja alguses Sinust huvitatud?

Ma ei teadnud seda. Võib-olla mu agent rääkis nendega, kuid minuni see ei jõudnud. Mu agent ütles mulle, et Ogre on minu jaoks ilmselt parim koht. Olen muidugi meelitatud, et ka Rapla mind palgata tahtis, aga usun, et tegin õige otsuste ja valisin enda jaoks parima meeskonna.

Senist otsust kahetsema pole pidanud?

Kindlasti mitte! Seni olen olnud pidevalt põnevil ja nautinud oma esimese profiaasta iga hetke. Pean ka edaspidi mängima täiega ja võitlema.

Kas Euroopa korvpall on USA-s mängitavast Sinu hinnangul väga erinev?

Jah, siin on mäng palju füüsilisem ja peab rohkem mõistust kasutama. Siinsed mängijad on väga targad. Ma võin olla kiirem ja atleetlikum, aga siin osatakse sellele hästi vasturohtu leida.

scroll to top