Rapla vastaste mängujuhi võimsa viskekontserdi vastu rohtu ei leidnud

-Toomas Annuk ja Rapla Avis Utilitas | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliiga reedestes mängudes pidi Rapla Avis Utilitas koduplatsil alla vanduma liiga liidrile BK Ogrele. Teises kohtumises alistas Riia VEF 102:84 Valmiera Glass VIA.

Rapla Avis Utilitas – BK Ogre 75:89 (20:20, 20:26, 17:21, 18:22)

Mäng algas tasavägiselt ning nelja minuti möödudes oli seis 6:6. Rait-Riivo Laane taba seejärel võõrustajate poolelt kaks kaugviset ning tagamehe korvist haarati ka 16:8 eduseis. Montae Glenn aitas omad 18:9 ette, kuid Ogre tegi veerandaja lõpetuseks 11:2. Külalised olid initsiatiivi haaranud ja Kristaps Dargais aitas nad 29:24 juhtima. Rapla tuli korra küll veel kahe punkti kaugusele, ent James Batemoni kaugviskest pääses Ogre juba 40:30 ette. Poolaja eel tõi viis järjestikust punkti Indrek Kajupank ja seisult 40:46 mindi puhkepausile.

Laane kaugvisete toel tuli Rapla kolmanda veerandaja alguses kuue punkti kaugusele, kuid Ogre tegi 5:0 ja Batemoni juhtimisel hoidis Läti klubi ligi kümnepunktilist eduseisu. Janis Poznaks viis Ogre korra ka 13 punktiga ette ning otsustava neljandiku eel oli Rapla 57:67 kaotusseisus. Viis minutit kulges kohtumine veel Ogre dikteerimisel, misjärel tõi Glenn kaks lähiviset ja vahe oli üle pika aja seitsme punkti suurune. Poznaks aga vastas lähedalt ja Batemon realiseeris kaks vabaviset, millega oli Ogre jällegi 82:71 ette läinud. Kolmel järgmisel rünnakul Rapla korvi tuua ei suutnud, Poznaks suurendas edumaa 13-punktiliseks ja kokkuvõttes võttis Ogre 89:75 võidu.

Visketabavuses jäi Ogre 52%-41% peale ning lauavõitlus võideti 43:32 (ründelaud 15:12). Korvisööte andis Ogre rohkem 18:16 ja pallikaotuseid kogunes Raplal 12, Ogrel 14.

James Batemon viskas Ogre eest üleplatsimehena 34 punkti, võttis 3 lauapalli ja andis 5 korvisöötu. Janis Poznaks tegi kaksikduubli 20 punkti ja 10 lauapalliga. Kristaps Dargais kogus 14 silma ja 8 lauapalli.

Rait-Riivo Laane oli Rapla parim 22 punkti, 4 lauapalli ja 7 korvisööduga. Devaugntah Williams järgnes 18 punktiga ning Montae Glenn sai kirja 16 punkti ja 10 lauapalli.

“Ega ilmaasjata Ogre selle liiga liidri kohal pole. Mingi kvaliteedivahe on ikkagi olemas, kuigi arvasime, et variant oli ära võtta. Kuskil ikka tulevad mingid eksimused sisse, lihtsad asjad ja mitte mingi raketiteadus. Selliseid mänge ongi vaja, et näha oma nõrgad kohad ära ja minna paremaks. Kindlasti oli Batemon üks põhitegureid. Ta oli muuseas ka meil suvel pikalt kaalumisel, kas meeskonda tuua. Jälgin tema käekäiku pidevalt ja suvel, kui tegime skautingut, siis veendusime, et tegemist on individuaalselt hea kutiga. Ette pole kellelegi midagi heita, Ei taha midagi positiivset ega negatiivset esile tuua. Oleks mõningatelt meestelt suuremat panust Ogre agressiivse kaitse vastu oodanud. Sellest sai palju enne mängu räägitud, et ei tohi jääda pehmeks ja peame sama agressiivselt vastama. Mängisime ikkagi liidermeeskonnaga ja vahepeal võib-olla ongi hea selline kaotus saada, et korrektuure teha,” rääkis Rapla Avis Utilitase peatreener Toomas Annuk Delfile antud intervjuus.

Eesti-Läti korvpalliliiga jätkub laupäeval, 1. veebruaril, kui Tallinna Kalev/TLÜ võõrustab BK Ventspilsi ja Jurmala võtab vastu TalTechi.