Lauas võimutsenud Veesaar aitas Reali võidule Bayerni üle, Kuusmaa koduklubi alistas võõrustajad

-Henri Veesaar | Foto: Siim Semiskar

Eesti noortekoondislaste Kaspar Kuusmaa ja Henri Veesaare koduklubid jätkasid Ungaris toimuvat U16 vanuseklassi korvpalliturniiri „Szent Istvan Basketball Cup” võidukalt.

Veesaare koduklubi Madridi Reali U16 võistkond alistas Müncheni Bayerni eakaaslased tulemusega 77:67 (20:10, 18:19, 21:15, 18:23).

Algviisikus alustanud ja 18 minutit mänginud Veesaar kogus kehva visketabavuse juures vaid 2 punkti (kahesed 1/5, kolmesed 0/2), kuid võttis see-eest võistkonna parimana 11 lauapalli. Lisaks kanti tema arvele ka 2 korvisöötu, 5 pallikaotust ning 3 isiklikku viga.

Võitjate resultatiivseim oli sloveen Jan Vide 14 punktiga. Üleplatsimeheks tõusis aga senegallane Ousmane N’Diaye, kes viskas Bayerni kasuks 26 punkti.

Kuusmaa koduklubi Rooma Stella Azzurra U16 võistkond läks vastamisi Ungari B-koondisega, kes alistati kindlalt 94:76 (32:24, 25:11, 19:22, 18:19).

Vahetusmängijate pingilt sekkunud Kuusmaa pääses platsile 16 minutiks, mille jooksul kogunes tema arvele üks punkt (kahesed 0/3, vabavisked 1/2), 2 lauapalli, üks resultatiivne sööt ja üks isiklik viga.

Üleplatsimeheks kerkis Stella Azzurra nigeerlasest tagamängija Emmanuel Adeola, kes viskas 28 punkti. Ungarlaste resultatiivseim oli Bruno Hegedüs 14 punktiga.

Stella Azzurra on nüüd võitnud mõlemad senised kohtumised, Madridi Realil on kirjas võit ja kaotus. Homme kohtub Madridi Real A-alagrupi viimases mängus Ungari A-koondisega, Stella Azzurra läheb B-alagrupis vastamisi NBA akadeemia võistkonnaga.