Esiliigas peeti viis kohtumist, esineliku võistkonnad võtsid kindlad võidud

-Kristjan Evart | Foto: Siim Semiskar

Reedel, jaanuarikuu viimasel päeval, olid meeste Saku esiliigas võistlustules kümme võistkonda. Võidud said kirja Eesti Maaülikool/Skarcon, Betoonimester/SK Nord/Cramo, Kadrina Karud, KA Tallinna Kalev/TSK ja KK/Viimsi Noto.

Eesti Maaülikool/Skarcon – Balteco 100:79 (32:24, 26:18, 19:22, 23:15)

Turniiritabeli üks tippudest, Eesti Maaülikooli võistkond sai võõrsil kindla võidu liiga kolme viimase hulka kuuluva Balteco vastu. Soliidne vahe tehti sisse juba esimesel poolajal. Maaülikooli mängijad küll kaotasid lauavõitluse 37:48, kuid tegid kõigest 11 pallikaotust vastaste 21 vastu.

Üsna ühtlaselt mänginud võitjate resultatiivseim oli 19 punktiga Argo Orumaa, kolmikduublile jõudis lähedale Joosep Russak, kelle arvele jäi 14 punkti, 8 lauapalli, 9 resultatiivset söötu ning samuti 4 vaheltlõiget. Kaotajatest kogus Janek Veedla 19 punkti ja 8 lauapalli ning Erik Luts 17 punkti ja 10 lauapalli.

Betoonimeister/SK Nord/Cramo – Tartu Kalev/Estiko 74:68 (18:11, 11:23, 25:23, 20:11)

Päeva tasavägiseimas kohtumises võitis tabeli kuues, Betoonmeistri meeskond kuue punktiga eelviimasel kohal olevaid kalevlasi Tartust. Oma paremus pandi maksma alles viimasel veerandajal. Vastastest tabati oluliselt paremini kahepunktiviskeid ning võideti ka lauavõitlus.

Võitjate poolelt oli parim Siim Laur 19 punkti ja 8 lauapalliga. Riho Suija lisas 18 silma. Kaotajatest paistsid silma Ott Toomsalu 25 punktiga ning Artur Liiv 18 punkti ja 15 lauapalliga.

Kadrina Karud – G4S Noorteliiga 106:81 (31:26, 25:22, 27:13, 23:20)

Kadrina Karude võistkond sai juba üheksanda võidu järjest, kui koduväljakul alistati kindlalt G4S Noorteliiga võistkond. Otsustav vahe tehti vastastega sisse kolmandal veerandajal. Vastastest oldi parem pea igas mänguelemendis, ainult vabaviskeid teenisid kaotajad oluliselt enam.

Võitjate poolelt tegi suurepärase esituse Austin Dwight Wrighten, kelle arvele jäi 31 punkti, 7 lauda ja 5 söötu, Allan Ehte lisas 14 punkti ja 7 lauapalli. Kaotajatest paistsid silma Kasper Suurorg 26 punktiga ning Hugo Toom, kelle arvele jäi 20 punkti, 6 lauapalli, 6 resultatiivset söötu ning koguni 8 väljameelitatud viga.

KA TallinnaKalev/TSK – Tartu Ülikool/Kuremaa SK 84:62 (26:16, 16:18, 23:18; 19:10)

Turniiritabeli kolmas, Talinna Kalev sai kindla võidu üheksandal kohal oleva Tartu Ülikooli vastu. Ka statistikat vaadates ei tekkinud paremas meeskonnas kahtlust. Võitjate visketabavus oli oluliselt parem, võideti lauavõitlus ning jagati ka rohkem resultatiivseid sööte.

Võitjate resultatiivseim oli Martin Jurtom 21 punktiga, lisaks kogus ta 5 lauapalli. Tom Kaldre lisas 17 punkti, 5 lauapalli ja 7 korvisöötu. Kaotajatest kogus ainsana kahekohalise punktisumma Joonas Anton Jürgenstein, tema arvele kanti 15 silma.

KK Viimsi/Noto – KK Hito/BC Karjamaa 96:81 (30:18, 31:16, 13:26, 22:21)

Tabeli liider, Viimsi võistkond sõitis külla tabeli viimasele, Hitole ning võttis kindla võidu. Jõuvahekorrad pandi paika juba esimese poolajaga. Kaotajad tulid taas mängule üksnes seitsme mehega ning lõpetasid napilt viie mehega väljakul – lõpuvile kõlades olid vigadega pingile langenud kaks mängijat ning veel kahel mehel oli neli isiklikku viga.

Võitjate poolel oli resultatiivseim Kristjan Evart, tema 33 punkti oli ka mänguõhtu kõikide mängude peale parim tulemus. Gaspar Bibikov lisas võitjate arvele 26 silma. Kaotajatest tegid väga hea mängu kaks meest – Veiko Simm kogus 25 punkti (visked 12/10) ja 15 lauapalli ning Erik Raud 24 punkti (visked 14/9).

Turniiritabeli tipus jätkavad KK Viimsi/Noto ja Eesti Maaülikool/Skarcon, kes on mõlemad kogunud 11 võitu ja 3 kaotust. Kohe nende seljataga on KA Tallinna/Kalev TSK 11 võidu ja 4 kaotusega. Neljandal kohal jätkavad Kadrina Karud, kellel koos 9 võitu ja 6 kaotust.