Sven Kaldre 26 punkti aitasid Rapla tähtsa võiduni, Kalev/Cramo oli Valga-Valkast kindlalt üle

-Sven Kaldre | Foto: Siim Semiskar

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas alistas Rapla Avis Utilitas lähirivaali Pärnu Sadama. BC Kalev/Cramo ei jätnud BC Valga-Valka/Maks&Moorits meeskonnale võimalust ja teenis 34-punktilise võidu.

Rapla Avis Utilitas – Pärnu Sadam 94:85 (20:22, 24:14, 30:21, 20:28)

Avaveerand Rapla ja Pärnu vahel kulges tasavägiselt ja alles üheksa minuti möödudes olid külalised teinud neljapunktilise vahe sisse. Demetre Rivers viis omad ka 22:17 ette, kuid Sven Kaldre vastas samuti kaugviskega. Teise veerandaja alustuseks viigistas seisu Indrek Kajupank, aga peagi oli Pärnu läinud 26:22 juhtima. Rapla vastas 10:0 spurdiga, kuid vajalikel hetkedel tõid Rivers, Henri Wade-Chatman ja Saimon Sutt pärnakate poolelt punkte. Seisult 32:30 tegi kodumeeskond 7:0 spurdi ja poolajaks saadi kätte kaheksapunktiline eduseis.

Pärast puhkepausi õnnestus Raplal juba kümne silmaga juhtima minna ning Dominique Hawkinsi ja Ronald Delphi korvide abil kasvatati viimase neljandiku alguseks eduseis 17 punktile. Pärnu ei andnud veel alla ning järgmise nelja minutiga suudeti kaotusseis vähendada 70:80 peale. Kaldre vastas kolmepunktiviskega, kuid Mihkel Kirves ja Wade-Chatman tegid seisuks 74:83. Ameeriklasest tagamees tabas 3.07 enne lõppu ka lähi- ja peagi ka kaugviske, millega oli Rapla eduseis vaid 85:81. Ervins Jonats ja Kaldre tõid siiski kahepeale viis punkti vastu ning seis oli 90:81. Pärnu uue täienduse Justin Alexander Alstoni lähiviskest suudeti 47 sekundit enne lõpuvilet siiski viie silma kaugusele jõuda, kuid rohkemaks suutelised ei oldud.

Sven Kaldre viskas Rapla parimana 26 punkti. Kaksikduubli tegi Hunter Mickelson, tuues 17 punkti ja kogudes 13 lauapalli. 15 silma ja 10 korvisöötu jäi Dominique Hawkinsi nimele ning 14 punkti lisas Ronald Delph.

Henri Wade-Chatman viskas Pärnu eest 24 punkti. Demetre Rivers lisas 20 ning Justin Alexander Alston 13 silma. Mihkel Kirves tõi 11 punkti ja 10 lauapalli.

BC Valga-Valka/Maks&Moorits – BC Kalev/Cramo 54:88 (10:22, 14:25, 12:21, 18:20)

Piirilinnas Valgas jagus mängu kohaliku meeskonna ja külla sõitnud Kalev/Cramo vahel vaid esimesed viis minutit, kui Valga-Valka oli suutnud Kristaps Miglinieksi, Elvis Endzelsi ja Guntis Sipolinši punktidest 10:9 ette minna. Seejärel tegid kalevlased 13:0 spurdi ja võitsid avaveerandi 22:10. Korra pääsesid võõrustajad veel kümne silma kaugusele, aga paremat visketabavust näidanud ja lauavõitlust domineerinud Kalev/Cramo sammus järk-järgult eest ära ja poolajaks oli nende eduseis 47:24. Ülejäänud kahe veerandajaga lisasid külalised veelgi 41 punkti kodumeeskonna 30 vastu ja teenisid sellega kindla võidu.

Reggie Lynch viskas Kalev/Cramo parimana 19 punkti. Maxim Salaš ja Arnett Moultrie tõid võrdselt 13 silma ning Tanel Sokk ja Martin Dorbek lisasid kumbki 8 punkti. Tony Wroteni arvele jäi 7 punkti ja 8 korvisöötu, sama palju punkte viskas veel Erik Keedus.

Guntis Sipolinš oli Valga-Valka parim 13 punkti ja 13 lauapalliga. 11 silma tõi Timo Eichfuss ning Elvis Endzels lisas 10 punkti. Dashawn King kogus 9 punkti ja andis 8 korvisöötu.

Järgmised kohtumised OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas toimuvad laupäeval, 9. veebruaril, kui vastamisi lähevad Riia VEF ja Jekabpils/SMScredit.lv, BK Ogre ja Tartu Ülikool, Tallinna Kalev/TLÜ ja BK Ventspils ning Betsafe Jurmala ja TalTech.