Tallinna Kalev ja Kalev/Cramo teenisid raske võidu, Rapla kaotas taas Jurmalale

-Karl-Johan Lips | Foto: Siim Semiskar

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas teenis Tallinna Kalev/TLÜ kodus raske võidu BK Liepaja vastu. Võõrsil oli BC Kalev/Cramo üle Valmiera Glass VIA tiimist, kuid Rapla Avis Utilitas pidi vastu võtma kaotuse Betsafe Jurmalalt.

Betsafe Jurmal – Rapla Avis Utilitas 67:60 (15:11, 16:19, 17:11, 19:19)

Hooaja esimeses, 7. oktoobril toimunud omavahelises mängus sai Rapla koduväljakul 68:71 kaotuse. Sel korralgi alustas Jurmala kohtumist paremini ja avaveerand võideti 15:11. Dominique Hawkinsi 11 ja Sven Kaldre kuue punkti toel suutsid külalised aga poolajaks kaotusseisu vähendada minimaalseks.

Rapla asus kolmanda veerandaja alguses ka 32:31 juhtima, kuid Jurmala taastas siiski eduseisu ja veerandaja viimaste minutitel oldi kümne silmaga ees. Otsustav neljandik algas võõrustajate 48:41 juhtimisel. 40 sekundit enne mängu lõppu oli Jurmala vaid 62:60 peal, kuid hiljuti Riia VEF-ist üle tulnud Artjoms Butjankovs tabas lähiviske ning Edgars Jeromanovsi ja Karlis Lasmanise vabavisete toel sai Läti klubi magusa võidu kätte.

Edgars Jeromanovs tõi Jurmala kasuks 17 punkti, 4 lauapalli ja 4 korvisöötu. Artjoms Butjankovs lisas 13 silma ja 6 lauapalli ning Kristaps Plavnieks sai kirja 8 punkti.

Dominique Hawkins oli Rapla parim 21 punkti, 5 lauapalli ja 3 resultatiivse sööduga. Sven Kaldre tõi 17 ning Indrek Kajupank 12 punkti.

Tallinna Kalev/TLÜ – BK Liepaja 73:60 (19:21, 20:17, 14:10, 20:12)

28. oktoobril seitsme punktiga Rapla meeskonnale kaotanud ja 3. novembril BC Valga-Valka/Maks&Mooritsa üle 85:76 võidu teeninud Liepaja on vaikselt oma mängu leidmas ja seda tõestas ka kohtumine Tallinna Kalev/TLÜ vastu.

Suurema osa avaveerandist oli Liepaja tagaajaja rollis, aga nende liidri Justin Lamont Johnsoni lähiviskest haarati teise veerandaja alguseks 21:19 eduseis. Kalev ei saanud kuidagi oma mängu käima ja peagi jäädi juba 19:25 kaotusseisu. Seejärel suudeti küll 7:0 spurt teha ja mitmeid minuteid eduseisus olla, kuid 30 sekundit enne puhkepausile minekut viis Roberts Krastinš Liepaja taas punktiga juhtima. Karl-Johan Lips vastas lähiviskega ja viis võõrustajad uuesti 39:38 juhtima.

Kolmandal veerandajal ei lasknud Kalev vastaseid kolmest punktist lähemale ning neljas veerandaeg algas kodumeeskonna 53:48 eduseisust. Mäng polnud siiski kaugeltki veel tehtud ja punkt-punkti heitlus jätkus. Ligi neli minutit enne lõppu tabas lähedalt Rihards Beržins ja aitas Liepaja vaid punkti kaugusele. Kalev võttis seejärel end aga kokku, tehes 12:0 spurdi, ja kirjutades nii tabelisse hooaja kuuenda võidu.

Karl-Johan Lips viskas Tallinna Kalevi kasuks 18 punkti ja kogus 7 lauapalli. Ron-Arnar Pehka ja Mario Paiste lisasid mõlemad 12 silma. 9 punkti tõid Bamba Fall ning Janar Talts, kes said kätte vastavalt 5 ja 9 lauapalli.

Liepaja parim oli Justin Lamont Johnson 24 punkti, 6 lauapalli ja 4 korvisööduga. Roberts Krastinš tõi 16 silma ja 5 lauapalli ning Taylo Hanif Bessick toetas omasid 10 punkti ja 8 lauapalliga.

“Meil oli viimasel kuuel-seitsmel minutil rohkem jõudu ja leidsime optimaalse koosseisu just kaitses. Oleme viimastes mängudes ja ka täna vastaste liidritega hirmsas hädas olnud – ei saa neid peatada nii, nagu tahaks. Esimesel poolajal tõi Johnson juba 18 punkti. Meie mäng koosneb palju rumalatest vigadest, mida pole siiani suutnud korrigeerida,” rääkis Tallinna Kalevi peatreener Gert Kullamäe Delfile antud intervjuus.

“[Taylor Staffordil ja Damarcus Harrisonil] polnud täna parim päev. Rünnaku osas polegi midagi öelda, aga just kaitsemäng on nende miinuspool. Korvid tulevad üldse väga raskelt. Võib-olla on see minus kinni, võib-olla mängijates, aga need ei tule nii, nagu tahaks. Oleme aga [hooaega silmas pidades] mängus ja saanud mõned magusad võidud. üldjoontes on meil kõik võimalused, nagu teistelgi.”

Valmiera Glass VIA – BC Kalev/Cramo 71:84 (24:17, 15:19, 14:30, 18:18)

Kohtumise favoriidi Cramo jaoks ei kujunenud võõrsilmäng Vamiera vastu sugugi lihtsaks. Avaveerand kaotati üllatuslikult 17:24 ja poolajaks oli endiselt Valmiera kolme punktiga peal.

Kolmanda veerandaja esimese minuti möödudes seadis Cramo 41:41 viigiseisu jalule ja Branko Mirkovici kaugviskest mindi ka juhtima. Kümne minutiga 30 punkti visanud Tallinna klubi sai viimast neljandikku alustada 13-punktilisest eduseisust, mida suudeti lõpuvileni ka hoida.

Branko Mirkovic ja Chavaughn Lewis viskasid Cramo parimatena 18 punkti. Kristjan Kitsing lisas 13 silma ja 7 lauapalli ning Maksim Salaš tõi 10 punkti.

Janis Kaufmanis oli Valmiera resultatiivseim 17 punktiga. Oto Grinbergsi nimele jäi 14 punkti ning Edmunds Elksnis viskas 12 punkti ja kogus 8 lauapalli.

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliiga jätkub juba pühapäeval kahe mänguga. Esmalt lähevad vastamisi Jekabpils/SMScredit.lv ja Tartu Ülikool ning seejärel võtavad omavahel mõõtu Läti Ülikool ja BK Ogre.