Kriisale teine dramaatiline kaotus järjest, Žalgiris II mängis maha 23-punktilise edu

-Kerr Kriisa | Foto: Žalgiris TV

Laupäevases Leedu esiliiga kohtumises läksid vastamisi Šilutė Šilutės (6-5) ja Kaunase Žalgirise duubelmeekond (6-4). Esimesel poolajal koguni 23 punktiga juhtinud Kerr Kriisa koduklubi ei suutnud siiski edu hoida ning sai teise valuse kaotuse järjest tulemusega 86:89 (36:19, 21:20, 14:24, 15:26).

Žalgiris alustas võõrsil peetud mängu suurepäraselt, juhtides avaveerandaja järel 17-punktiga. Teisel mänguperioodil suurendati vahet veelgi ning näis, et külaliste võidus enam kahtlust ei ole. Poolajapausilt tulles oli mängupilt aga sootuks vastupidine ning väljakuperemehed asusid kindlalt kaotusseisu vähendama. Kui mängida jäi 7:13 viis Andrius Globyse korv Šilutė 76:74 juhtima ning kuigi Žalgiris ei olnud veel lõplikult murdunud, mängis kodumeeskond lõpuminutitel kindlamalt.

Kerr Kriisa tõi 20 mänguminuti jooksul 5 punkti (kahesed 1/4, kolmesed 1/3), hankis 3 lauapalli, andis 5 söötu ning sooritas ühe vaheltlõike. Miinuspoolele võib kanda 3 pallikaotust ning 4 isiklikku viga.

Žalgirise resultatiivseimad olid Erikas Venskus 22 punkti ja 8 lauapalliga, Arnas Adomavičius sai kirja kaksikduubli (16 punkti ja 10 lauapalli).

Šilutė eest viskas kõik 40 minutit mänginud Evaldas Džiaugys 23 silma ja noppis 9 lauapalli.

Žalgiris II langes saadud kaotuse järel turniiritabelis 11. kohale, järgmise mängu peab Kaunase klubi reedel, 16. novembril Jonava (5-7) vastu.