Tallinna Kalev tõmbas Rapla vastu kübarast teisegi jänese

-Kiur Akenpärg | Foto: Siim Semiskar

Alexela korvpalli meistriliiga veerandfinaalis alistas Tallinna Kalev/TLÜ kodusaalis Rapla Avis Utilitase meeskonna 72:70 ning asus seeriat juba 2:0 juhtima.

Rapla oli avapoolajal suurtes raskustes ning oli kaheldav, kas 20 punktigi suudavad külalised enne puhkepausi kokku visata. 11:5 spurdiga saadi siiski 26 punkti kokku, kuid Kalev/TLÜ-l oli ette näidata 40 silma. Võõrustajate soliidne eduseis kahanes kolmandal veerandajal ruttu ning viie minuti möödudes oli Rapla vaid kahe punktiga kaotusseisus.

Neljanda veerandaja keskpaigas õnnestus külalistel 63:60 ka ette pääseda ja sealt edasi jätkus tasavägine mäng. Reimo Tamme eestvedamisel püsis Kalev/TLÜ mängus, vastaste poolelt võttis järjepanu viskeid enda peale Dominique Hawkins. 57 sekundit enne lõppu tabas kaugviske Kayel Locke ning kodumeeskond oli 72:70 ees. Viimasel hetkel pääses veel Gert Dorbek ka viskele, aga Bamba Falli pikk käsi oli segamas ning Kalev/TLÜ valmistas taas suure üllatuse, olles sellega seeria eeldatava favoriidi hooaja lõpetamisest ühe võidu kaugusel.

Reimo Tamm ja Bamba Fall tõid mõlemad võitjatele 20 punkti, kellest viimane kogus ka 11 lauapalli. Vaid kaheksa mehega mänginud Kalev/TLÜ poolelt said kahekohalise punktiarvu kirja veel Kiur Akenpärg ja Kayel Locke, kes tõid võrdselt 12 silma. Rapla resultatiivseim oli Dominique Hawkins 23 punkti, 8 lauapalli ja 5 korvisööduga. Sven Kaldre lisas 16 punkti ning Devonte Upson sai enda nimele 11 silma ja 11 lauapalli.

Seeria järgmine mäng toimub 25. aprillil. Teine poolfinaalseeria BC Valga-Valka Maks&Mooritsa ning Pärnu Sadama vahel jätkub 23. aprillil, kus seeria seis on 1:1 viigis.