TalTech alistas Jaan Puideti ning Toomas Raadiku juhtimisel kindlalt Rapla, Tartu Ülikool samuti võidukas

-Toomas Raadik | Foto: Siim Semiskar

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas toimus laupäeval viis mängu. Eesti klubidest said võidu kätte Tartu Ülikool ja TalTech, Läti omadest BK Ventspils, BK Ogre ja BK Liepaja.

Rapla Avis Utilitas – TalTech 71:89 (14:19, 20:20, 22:25, 15:25)

TalTech alustas mängu paremini ja neile kuulus ka avaveerand 19:14. Rapla pääses järgmisel kümnel minutil mitmel korral vaid ühe korvi kaugusele, kuid poolajaks jäi kaotusseis siiski viiele punktile.

Järk-järgult kasvatasid külalised vahet ja viimase neljandiku eel oli Rapla juba kaheksa punktiga taga. Kodumeeskond pääses hetkeks veel kuue silma kaugusele, kuid sealt edasi purjetas TalTech kindlalt eest ära.

Võitjate parimana viskas Jaan Puidet 25 punkti ja kogus 7 lauapalli. Toomas Raadik lisas 22 punkti ning 9 lauapalli. Võrdselt 9 silma said enda nimele Oliver Metsalu, Gregor Arbet ja Levan Maskhulia.

Rapla poolelt tõi 26 punkti Rain Veideman. Hunter Mickelson toetas omasid 18 punkti ja 10 lauapalliga. Indrek Kajupank lisas 9 ning Dominique Hawkins 8 silma ja 11 korvisöötu.

“Paljud mängijad õnnestusid, tegutsesid võimete piiri peal. Koguaeg oli küll pusimist, aga arvan, et võidu tõi kaitsemäng. Gruusia poisil [Levan Maskhulial] on nahaalsust kui mitte Sten Olmrest rohkem, siis sama palju küll. Jaan Puidet on kaptenina tubli: innustab teisi ja on eeskujuks,” ütles TalTechi peatreener Rait Käbin Tallinna TV-le antud intervjuus. Ta lisas, et tänasest mängust eemale jäänud ameeriklasest keskmängija Levi Martin Giese peaks paari järgmise nädala jooksul platsil tagasi olema.

“Ühest vastust pole, mis sai otsustavaks. Kindlasti individuaalne üks-üks kaitse, samas ka meeskondlik kaitse. Maa-ala ei toiminud, vastasid panid visked ära. Rünnakul hakkasime ise väristama, tegime rumalaid viskeid. Need lahendused tulevad kahjuks kogenud mängijatelt, mitte noortelt, ja see teeb mõtlikuks. Kokkuvõttes väga kehv mäng ja õigustatud kaotus. Tuleb väiksed korrektiivid teha,” rääkis Rapla meeskonna peatreener Aivar Kuusmaa.

Tartu Ülikool – Tallinna Kalev/TLÜ 75:66 (15:15, 26:13, 19:26, 15:12)

Kohtumine Tartu meeskonna ja sel hooajal head minekut näidanud Tallinna Kalev/TLÜ vahel algas tasavägiselt ning esimene veerandaeg lõppes 15:15 viigiliselt. Teise veerandaja võitis Tartu koguni 26:13 ja poolajale mindi nii üpris turvalises eduseisus.

Järgmise kümne minutiga õnnestus aga Gert Kullamäe hoolealustel Taylor Staffordi ja Damarcus Harrisoni juhtimisel vastane surve alla panna ja viimast neljandikku alustati nii Tartu kuuepunktilisest eduseisust. Võõrustajad said aga oma kaitse nüüd pidama, kui lasti Kalevil vaid 12 punkti visata. Ise saadi kirja 15 silma, mis andis kokkuvõttes Tartu Ülikoolile üheksapunktilise võidu.

Arnas Velicka tõi Tartu poolelt 22 punkti, 7 lauapalli ja 5 korvisöötu. Märt Rosenthal lisas 12 ning Joonas Anton Jürgenstein 11 silma. Julius Kazakauskas viskas 8 punkti ja kogus 8 lauapalli. Sama palju punkte said kirja ka Rain Raadik ja Kregor Hermet.

Taylor Stafford oli Kalevi parim 20 punktiga. Damarcus Jamaal Harrison viskas 14 punkti, Karl-Johan Lips lisas 10 silma ja 13 lauapalli.

BK Ogre – Betsafe Jurmala 104:83 (24:28, 28:17, 32:17, 20:21)

Läti võistkondade Ogre ja Jurmala mängus sai sel korral kindla võidu kirja kodumeeskond. Jurmalale küll kuulus avaveerand 28:24, aga poolajaks oli juba Ogre seitsme punktiga ette pääsenud. Tugev kolmas veerandaeg viis võõrustajad viimase neljandiku alguseks 22 punktiga juhtima ning sellega oli kohtumise võitja ka selgunud.

Mullu Valga-Valka meeskonda esindanud Edgars Lasenbergs tõi Ogre parimana 19 punkti, tabades seejuures viis kaugviset ning andes ka 4 korvisöötu. Renars Magone lisas 17, Kaspars Berzinš 14 ja Janis Poznaks 12 silma.

Ugis Pinete tõi Jurmala poolelt 17 punkti. Endru Davids Smits viskas 12, Edgars Jeromanovs 11 ja Ilja Gromovs 10 silma.

BK Ventspils – Läti Ülikool 78:60 (18:14, 22:13, 23:24, 15:9)

Päeva teises Läti klubide vastasseisus sai Ventspils 18-punktilise võidu Läti Ülikooli üle küll kätte, aga soovitud tulemus tuli oodatust raskemalt. Poolajaks haaras kodumeeskond 40:27 eduseisu, aga kolmanda veerandaja viimaste minutite eel suutis Läti Ülikool vahe vähendada 49:57 peale. Tugevam võttis siiski oma, lastes külalistel neljandal veerandajal vaid üheksa silma visata.

Aaron Westley Johnson tõi Ventspilsi poolelt 15 punkti. Anthony Beane ja Lauris Blaus lisasid 11 silma. Janis Berzinš ning Ousmane Drame said kirja 9 punkti, kellest viimane kogus ka 11 lauapalli.

Läti Ülikooli resultatiivseim oli Linards Jaunzems 24 punkti ja 10 lauapalliga. Renars Birkans lisas 18 silma ja 10 korvisöötu.

BK Liepaja – BC Valga-Valka/Maks&Moorits 85:76 (28:22, 8:16, 20:11, 29:27)

Teistest kohtumistest tunni võrra hiljem alanud mängus õnnestus Liepaja tiimil alistada tasavägises mängus Valga-Valka. Avaveerand kulges kummalgi tiimil rabedalt, aga võõrustajad pääsesid kuue punktiga ette. Teisel veerandajal lasi Valga neil aga kaheksa silma visata ja poolajaks juhtis piirilinna meeskond 38:36.

Peagi pääses Valga kuue punktiga juhtima, aga kolmanda veerandaja lõpuks tegi Liepaja 14:1 spurdi ja nii algas otsustav neljandik kodumeeskonna 56:49 eduseisust. 20 pallikaotust teinud Valga siiski ei suutnud enam mängu enda kasuks pöörata, olles viimase neljandiku keskpaigas juba 15 punktiga taga. Sellega sai Liepaja hooaja teise võidu kätte, Valgal on kirjas üks võit.

Justin Lamont Johnson viskas Liepaja parimana ning üleplatsimehena koguni 39 punkti, kogudes ka 9 lauapalli ning jagades 6 korvisöötu. Roberts Krastinš tõi 25 punkti ning Taylor Hanif Bessicki arvele jäi 12 silma ja 8 lauapalli.

Valga-Valka poolelt tegi Carl Anthony Montgomery kaksikduubli 18 punkti ja 12 lauapalliga. Clayton Wilson lisas 16 ning Elvis Endzels 11 silma. Kristaps Miglinieksi nimele jäi 9 punkti ja 5 lauapalli.

Homme, 4. novembril toimub OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas üks kohtumine, kui vastamisi lähevad Jekabpils/SMScredit.lv ja Pärnu Sadam.