Kadrina jätkab Andres Sõbra juhtimisel teises liigas puhaste paberitega, KK HITO viskas Valgamaale 113 punkti

-Andres Sõber | Foto: Siim Semiskar

Saku II liigas pidas laupäeval hooaja avamängu TTÜ korvpallikool (0-0), vastaseks täiseduga hooaega alustanud Kadrina Karud (2-0). Koduväljakueelist kasutanud Kadrina mängumehed võtsid kindla võidu tulemustega 100:73 (22:20, 20:14, 27:20, 31:19). Päev varem toimunud mängus alistas KK HITO/BC Karjamaa (2-1) võõrsil suurelt 113:59 (26:17, 28:20, 31:7, 28:15) Valgamaa Kutseõppekeskuse (0-2).

Andres Sõbra hoolealused läksid pikemale pausile 42:34 eduseisus ning sattusid teisel poolajal üha paremasse viskehoogu. Lauda kontrollinud Karud võitsid teise poolaja 19-punktiga ja kirjutasid tabelisse kolmanda järjestikuse võidupunkti. Kadrina peatreener jagas minuteid kõigile 12-le mängumehele.

Hooaja debüütmängus 12 silma visanud 22-aastane võõrleegionär Nikeem De Leon tõi täna meeskonna parimana 21 punkti, 5 lauapalli, 4 söötu ja 3 vaheltlõiget. Teine leegionär Enes Kita lisas 13 punkti, Raimond Tribuntsov 12 punkti, 5 lauapalli ja 6 vaheltlõiget. Lauri Metsa arvele kanti 11 punkti, Rait Tammet sai 17 mänguminutiga kirja kaksikduubli (10 punkti ja 10 lauapalli).

TTÜ korvpallikooli resultatiivseimaks tõusis Christopher Kasak 16 punktiga. Stiven Vatinilt lisaks 13 silma ning Rando Rattasepalt 11 punkti, 5 lauapalli ning 7 söötu.

Valga Põhikoolis toimunud mängus ei andnud külalised väljakuperemeestele palju sõnaõigust. KK HITO/BC Karjamaa mängis poolajaks sisse 17-punktise vahe ning kallutas mängu saatuse lõplikult enda kasuks kolmanda veerandaja skooriga 31:7. Väljakult ligi 54%-liselt tabanud võitjameeskond edestas valgalasi kõikides peamistes statistiliste näitajates.

Taniel Sapovalov tõi kolmanda võidu saanud Ida-Virumaa meeskonnale 34 punkti ja võttis 8 lauapalli. Kahekohalisi punktisummasid jagus veel viiele mängumehele – Karel Laanemets tõi 17 silma, Veiko Simm 16 punkti ja 7 lauapalli (visked väljakult 8/9), Margo Tali 13 punkti ja 6 söötu, Urmet Roosimägi 12 punkti, 6 lauapalli ja 6 vaheltlõiget ning Jarko Kool 11 punkti.

Valgamaa Kutseõppekeskuse eest tegi võimsa mängu Artjom Rogovoi, kelle arvele kirjutati ligi pooled meekonna punktidest ja lauapallidest. Hooaja esimese kolme mänguga keskmiselt 22 lauapalli hankinud mängumees tõi täna 27 punkti ja noppis lauast 19 palli. Arro Vahtra toetas valgalasi 14 punktiga.