Kadrina Karud murdsid võõrleegionäride Enes Kita ja Nikeem De Leoni toel Rae Kossu

-Allan Ehte | Foto: Siim Semiskar

Laupäeva pärastlõunal toimunud Saku II liiga A-alagrupi mängus kohtusid seni kaotuseta Kadrina Karud (1-0) ja Rae Koss/Hansaviimistlus (1-0).

Kohtumisele lisas omajagu vürtsi neljapäevane uudis, et Kadrina meeskonnaga on liitumas ameeriklane Nikeem De Leon. Võõrleegionär tegigi lõppenud mängus enda Eesti liiga debüüdi ning aitas kodumeeskonna raskele 77:69 (16:28, 18:20, 17:14, 26:7) võidule. Eile Orissaare Träxi alistanud Rae Kossu meeskond alustas mängu ladusalt, juhtides poolajaks 48:34. Seejärel sai külalistel jaks otsa – kui eile võideti teine poolaeg 22 punktiga, siis täna kaotati see sarnase vahega (21:43). Väsimusest ja Kadrina heast kaitsemängust rääkisid ka Rae Kossu 25 pallikaotust (eilses mängus vaid 8).

Kadrina Karude eest tõi Albaaniast pärit Enes Kita 18 punkti, 6 lauapalli, 4 söötu ja 3 vaheltlõiget. Statistikaridu täitis usinasti ka Allan Ehte, kellele mängu lõpuks vaatas protokollist vastu 17 silma, 8 lauapalli, 6 söötu ja koguni 6 vaheltlõiget. Kodumeeskonna värskeim täiendus De Leon kogus 17,5 minutiga 12 punkti, eelmisel hooajal Pärnu Sadamas pallinud Rait Tammet lisas 12 punktile 14 lauapalli.

Huvitaval kombel oli ka Rae Koss/Hansaviimistluse resultatiivseim mängija väliskodanik, kui lätlane Tom Provejs tõusis 20 punkti ja 4 vaheltlõikega üleplatsimeheks. Kahekohalise punktisummani jõudsid veel kolm mängumeest – Madis Shumanov (15 silma ja 6 lauapalli), Marek Einama (11) ning Kenno Kokk (10 punkti,9 lauapalli, 4 söötu).

Pühapäeval peetakse teises liigas kaks kohtumist. BC Narva (0-1) võõrustab Reinar Halliku Korvpallikool/Expertline`i (1-0), TÜ/Kuremaa (1-1) võtab kodus vastu Valgamaa Kutseõppekeskuse (0-1) meeskonna.