Tallinna Kalev/TLÜ alistas kolmandal lisaajal Valmiera, Arbeti 21 punkti olid Jurmalale liiast

-Karl-Johan Lips ja Taylor Stafford | Foto: Siim Semiskar

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas toimus laupäeval viis kohtumist ning kõigis neis olid osalisteks Eesti klubid. BC Valga-Valka/Maks&Mooritsa ja Pärnu Sadama vahelisest heitlusest väljusid võitjatena viimased, kui lõpuminutitel pöörati mäng täielikult enda kasuks. TalTech üllatas Betsafe Jurmalat ning oma paremuse pani maksma ka Tallinna Kalev/TLÜ, alistades Valmiera Glass VIA tiimi alles kolmandal lisaajal. Tartu Ülikool ja Rapla Avis Utilitas pidid kaotuse vastu võtma.

BC Valga-Valka/Maks&Moorits – Pärnu Sadam 70:79 (14:14, 25:20, 18:20, 13:25)

Piirilinna meeskond asus mängu kaugvisete toel 9:6 juhtima, kuid avaveerand lõppes 14:14 viigiliselt. Valga jäi järgneva kolme minutiga küll 17:21 kaotusseisu, kuid seejärel tehti 10:2 spurt ja poolaeg võideti 39:34.

Kolmanda veerandajaga mängis Pärnu vahe tagasi ja pääses ka juhtima, aga Carl Anthony Montgomery viimase sekundi viskest sai Valga neljandat veerandaega alustada 57:54 eduseisust. 4.32 enne lõppu olid võõrustajad 68:60 juhtimas ning paistis, et tulemas on hooaja teine võit. Meeskond lagunes seejärel aga totaalselt, kui lasti pärnakatel teha 19:2 spurt ja sellega said külalised hoopis ise võidu kätte.

Henri Wade-Chatman tõi Pärnule 21 punkti ja 6 lauapalli. Saimon Sutt lisas 17 silma ning Mihkel Kirves 12 punkti ja 9 lauapalli. Drew Urquhart ja Arkadiy Mkrtychyan viskasid võrdselt 8 silma.

Dashawn King oli Valga-Valka parim 23 punkti ja 5 lauapalliga. Clayton Wilson lisas 11 punkti ja 5 korvisöötu ning Timo Eichfuss 11 punkti ja 8 lauapalli. Guntis Sipolinši nimele jäi 8 silma ja 11 lauapalli ning Carl Anthony Montgomery toetas omasid 7 punkti ja 9 lauapalliga.

TalTech – Betsafe Jurmala 80:75 (15:20, 25:13, 22:22, 18:20)

Mullune Läti meister Jurmala alustas mängu paremini ning avaveerandi lõppedes juhiti viie punktiga. Teist veerandaega alustas kodumeeskond aga 10:2 spurdiga ja vastaseid enam endast poolajaks mööda ei lastud.

Jurmala jõudis järgmise kümne minuti sees küll kolme silma kaugusele, kuid sellele vastasid TalTechi mängumehed veelkord 10:2 spurdiga. Viimane neljandik algas Jurmala jaoks seega seitsmepunktilisest kaotusseisust ja 2.36 enne lõppu õnnestus neil vahe vähendada 70:72 peale. Toomas Raadiku ning Jaan Puideti lähivisetest pääses TalTech 76:70 juhtima ja viimase minutiga külalised enam mängu enda kasuks ei suutnud kallutada.

Gregor Arbet kerkis TalTechi parimaks 21 punkti ja 6 lauapalliga. Toomas Raadik tõi 20 punkti ja samuti 6 lauapalli. Jaan Puidet lisas 14 silma ning 10 lauapalli, Sten Olmre tõi 8 ja Oliver Metsalu 7 punkti.

Jurmala poolelt viskas Edgars Jeromanovs 21 punkti. Kristaps Mediss lisas 17, Ugis Pinete 13 ning Mantas Jucikas 9 silma, kes kogus ka 7 lauapalli.

Tallinna Kalev/TLÜ – Valmiera Glass VIA 120:109 (25:25, 15:16, 18:21, 19:15, 9:9, 15:15, 19:8)

Mõlemad meeskonnad alustasid kohtumist resultatiivselt, visates avaveerandil 25 punkti. Viimase neljandiku alguseks oli aga Valmiera nelja silmaga ette pääsenud. Veel 18 sekundit enne mängu lõppu oli Kalev kahe punktiga kaotusseisus, aga Edmunds Elksnise veast teenitud vabavisked realiseeris Taylor Stafford ära, mis tähendas, et 77:77 seisult algab lisaaeg.

Järgneva viie minutiga said tiimid kirja 9 punkti ning ka teisel lisaajal visati võrdselt 15 silma. Alles kolmandal lisaajal pani kodumeeskond oma paremuse maksma, kui tehti 9:0 spurt ning siit edasi hoiti turvalist vahet ja nopiti hooaja viies võit.

Taylor Stafford tõi Kalevi poolelt 36 punkti ja 7 lauapalli, Damarcus Jamaal Harrison lisas 25 silma. Janar Talts tõi 18 punkti ja 10 lauapalli ning Karl-Johan Lips 15 punkti ja 19 lauapalli. Bamba Falli nimele jäi 17 punkti ja 8 lauapalli.

Valmiera eest viskas Janis Kaufmanis 35 punkti. Oto Grinbergs lisas 17 punkti ning võrdselt 10 silma said kirja Edmunds Elksnis ja Valters Janis Liepins.

Tartu Ülikool – BK Ogre 91:94 (12:24, 21:25, 24:16, 34:29)

Ogre oli mänguks paremini valmis ning esimese kümne minuti möödudes jäi Tartu 12 punktiga kaotusseisu. Teine veerandaeg õnnestus võõrustajatel paremini, kuid puhkepausile sai Ogre minna siiski 49:33 eduseisus.

Tartus suutis teisel poolajal järk-järgult vahet vähendada ning 2.07 enne kolmanda veerandaja lõppu realiseeris Julius Kazakauskas 2+1 rünnaku ja kaotusseisu oli sellega 53:60. Viimane neljandik algas küll külaliste kaheksapunktilisest eduseisust, ent 1.28 enne lõpuvilet tabas Robin Kivi kaugviske ja nii juhtis Tartu esmakordselt 91:89. Rihards Zebergs tabas aga samuti kaugelt ning koos Kaspars Berzinši vabavisetega sai Ogre ikkagi napi võidu kirja.

Edgars Lasenbergs tõi Ogrele 18 punkti. Kristaps Dargais lisas 17 silma, Kaspars Berzinš nimele jäi 15 punkti ja 6 lauapalli. Rihards Zebergs viskas 14 ning Renars Magone 12 punkti.

Julius Kazakauskas kerkis üleplatsimeheks 31 punkti ja 8 lauapalliga. Teda toetas kaasmaalane Arnas Velicka 21 punkti ning 8 korvisööduga. Kregor Hermet lisas 15 silma ning 7 lauapalli ning Robin Kivi tõi 12 punkti.

“Rumal kaotus. Mängu alguses lasime end füüsiliselt ära suruda ning jäime surve alla. Esimesel poolajal tabasime vabaviskeid 3/10 ja korvi alt visete realiseerimine oli ka üsna raske. Neljandal veerandajal hakkas vastaste surve ära kaduma. Meil olid mõned värskemad mehed olemas, aga ikka jäi puudu. Mõned lapsikud vead tegime samuti. Üldises plaanis oleme ikka sammu edasi teinud, sest kohati saame päris hästi aru, mida teeme,” rääkis Priit Vene Delfile antud intervjuus.

BK Ventspils – Rapla Avis Utilitas 100:61 (35:17, 20:19, 25:12, 20:13)

Päeva ühepoolseim kohtumine toimus Ventspilsis, kui sealne meeskond alistas külalised Raplast 39 punktiga. Juba avaveerandil läks mängu favoriit 18 punktiga ette ning neljanda veerandaja alguseks polnud võitjas enam kahtlust, sest Ventspilsi eduseis oli 80:48.

Ousmane Drame tõi Ventspilsile 15 punkti ja 10 lauapalli, Ingus Jakovics lisas 13 ja Maris Gulbis 12 silma. Jonathan Arledge, Mareks Jurevicus ja Kristaps Kilps viskasid 9 ning Anthony Beane ja Lauris Blaus 8 punkti.

Hunter Mickelson tõi Raplale 22 punkti ja 9 lauapalli. Dominique Hawkins lisas 14 silma, Marek Ruut sai Kirja 6 punkti.

Homme, 28. oktoobril toimub OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas üks mäng, kui BK Liepaja võõrustab Rapla Avis Utilitase meeskonda.