Aukliku kaitsega Kalev/Cramo sai koduväljakul valusa kaotuse

-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

BC Kalev/Cramo korvpalliklubi pidas laupäeval VTB Ühisliigas hooaja esimese kodumängu, kui vandus tulemusega 102:113 (38:45) alla Saraatovi Avtodorile.

Vigastatud Chavaughn Lewiseta mänginud Kalev alustas kohtumist teravalt ja juhtis tasavägist avaveerandit enamus ajast, kuid jäi vastaste paari järjestikuse tabava kaugviske tõttu kümneminutilise perioodi lõpuks siiski 20:25 kaotusseisu. Teise neljandiku alguses sai Tanel Sokk kokkupõrkes Saraatovi 215-sentimeetrise keskmängija Artjom Zabeliniga obaduse vastu pead ja väljakule enam ei naasnudki. Poolaja lõpuks oli külaliste eduseis kasvanud seitsmele punktile.

Teise poolaja avaminutitest peale ei õnnestunud väsinud ilmega Kalevil kaitses vastaseid mitte kuidagi takistada. Avtodori ameeriklastest põhimehed kasutasid meie nõrkused edukalt ära ja said kergeid korve nii eemalt vabalt positsioonilt visates kui ka kiirrünnakuid lahendades. Eesti esindusklubi läks küll kogu mängu julgelt ründelauda (lõpuks selles arvestuses 18:7 edu meile), kuid ei jõudnud seetõttu tihti õigel ajal kaitsesse tagasi. Kuigi kolmanda veerandi lõpus vähendas Kalev veel hetkeks vahe üheksale punktile, ei suutnud kodumeeskond teisel poolajal enam kordagi Sergei Mokini juhendavale meeskonnale ohtlikuks saada.

Avtodor tabas lõpuks kaugviskeid 48 (23-st 11) ja kahepunktiviskeid 71-protsendilise täpsusega (42-st 30), Kalevil olid vastavad numbrid 37 (30-st 11) ja 55 (49-st 27).

Kalevi resultatiivsemad olid suureskoorilises mängus Ivan Almeida ja Branko Mirkovic 21 punktiga. Vahetusest sekkunud Janari Jõesaar tegi oma karjääri ühe parematest Ühisliiga mängudest, kogudes 20 punkti ja 9 lauapalli (neist 7 ründelauas). Kahvatuks jäi sedapuhku aga meie eeldatav korvialune põhikolmik Landen Lucas, Reggie Lynch ja Kristjan Kangur, kelle arvele jäi kokku vaid 12 punkti ja 9 lauapalli. Liiga mullusele viiendale klubile tõi parimana Perrin Buford 30 punkti, Trae Golden lisas 24 silma.

Ühe võidu ja kolm kaotust kogunud Kalev langes liigatabelis 11. kohale, Avtodor on kahe võidu ja ühe kaotusega viies. Uuel nädalal ootavad Kalevit ees kaks võõrsilmängu, esmalt kolmapäeval Riia VEF-iga (0-4) ja seejärel laupäeval Krasnodari Lokomotiv-Kubaniga (3-1).