TalTech ei suutnud 30 punkti visanud Karl-Johan Lipsu kuidagi takistada, aga raske võit tuli siiski ära

-Indrek Kajupank | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliiga kolmapäeval toimunud esimeses mängus võõrustas TalTechi meeskond Tallinna Kalev/TLÜ-d. Viimati alles 13. veebruaril platsil käinud Kalev/TLÜ meeskonnal õnnestus TalTechi vastu avaveerandi võita, kuid poolajaks oldi minimaalses kaotusseisus. Viimase neljandiku alguseks oli TalTech endiselt ees ja mõned minutid hiljem pääseti ka kümne punktiga juhtima. 2.18 enne lõppu oli vahe siiski vaid kolmepunktiline, kuid sellel vastas kodumeeskond 8:0 spurdiga ning teenis kokkuvõttes keerulise võidu.

TalTech – Tallinna Kalev/TLÜ 89:83 (18:22, 21:16, 22:16, 28:29)

Visketabavuses jäi TalTech 43% – 34% peale ja lauavõitlus võideti 47:38 (ründelaud 13:13). Korvisööte andis TalTech rohkem 20:17 ja vaheltlõikeid tegid mõlemad meeskonnad 7. Pallikaotuseid kogunes mõlemal meeskonnal 13.

Indrek Kajupank viskas TalTechi parimana 20 punkti ja sai kätte 9 lauapalli. Tanel Sokk järgnes 18 punkti, 8 lauapalli ja 4 korvisööduga ning Erik Keeduse nimele jäi 15 punkti ja 7 lauapalli. Toomas Raadik ja Eric Schmalz lisasid mõlemad 12 punkti ja 3 lauapalli, kellest viimane andis veel 4 korvisöötu.

Kalev/TLÜ eest tõi Karl-Johan Lips 30 punkti ja hankis 11 lauapalli. Uus täiendus Antonio Williams lisas 19 punkti, 8 lauapalli ja 6 korvisöötu ning Parker Van Dyke sai kirja 12 punkti, 4 lauapalli ja 3 korvisöötu.

Päeva teises Paf Eesti-Läti korvpalliliiga mängus kohtuvad Rakvere Tarvas ja Tartu Ülikool Maks & Moorits.